Reklama

Reklama

Ostatnie wystawy w "starym" Muzeum Regionalnym

Opublikowano: 7 listopada 2017 19:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Wernisażem dwóch wystaw czasowych: „Zaplute karty reakcji-polskie podziemne niepodległościowe 1944-1956” oraz „Legiony Polskie 1914-1918” oficjalnie dzisiejszego popołudnia w Muzeum Regionalnym zainaugurowane zostały „Spotkania z historią. Od legionów Dąbrowskiego do żołnierzy wyklętych”. Są to ostatnie wystawy, jakie obejrzeć możemy w muzeum przed zmianami, które na kilka lat wyłączą budynek ratusza z wydarzeń kulturalnych.

Reklama

Eksponaty do wystawy "Legiony Polskie 1914-1918" zostały wypożyczone z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, natomiast do „Zaplute karty reakcji-polskie podziemne niepodległościowe 1944-1956” z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, przy czym zostały one wzbogacone naszymi, kutnowskimi elementami, których nie brak w historii.

Jest to finisaż wystawiennictwa w Muzeum Regionalnym, jakie znamy do tej pory. Placówka powoli zaczyna "pakować się", aby na kolejne 2-3 lata prowadzić działalność pod adresem tymczasowym, którym staną się mury Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie.

Jutro kolejny dzień "Spotkań z historią", w ramach którego zapraszamy o godz. 16.00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie odbędzie się promocja programu edukacyjno-multimedialnego „Pałac jednego króla, dwóch państw i dwóch kultur”, a dzień później o godz. 11:00 do Muzeum na „Żywy słownik biograficzny” – opowieści o postaciach, które odcisnęły swój ślad w historii miasta.

10 listopada o godz. 10:00 w Kutnowskim Domu Kultury przeprowadzony zostanie międzyszkolny turniej jeden z dziesięciu „Kutno-Ludzie, Historia, Zabytki”.

Spotkania z historią zakończą się 11 listopada, w dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Tego dnia na placu Piłsudskiego w godz. 12.00-18.00 zaprezentowane zostanie wyposażenie, umundurowanie oraz sprzęt wojskowy i strażacki.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)