reklama

Patriotyczny koncert na zamku

Opublikowano:
Autor:

Patriotyczny koncert na zamku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaDyrektor Muzeum – Zamku w Oporowie ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu Katarzyny Musiał. Odbędzie się on już za tydzień, 14 października (niedziela) o godz. 17.00.

W Sali Rycerskiej zamku w Oporowie polska pianistka Katarzyna Musiał, obecnie rezydująca w Kanadzie to - zdaniem Chicago Classical Review „wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością”. Koncertuje, jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. New York Concert Review określił jej grę, jako „czystą rozkosz... cudownie przedstawioną... przejrzyście precyzyjną… interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce”. Według Beijing Press Katarzyna Musiał to „pianistka, która oczarowuje swoich słuchaczy olśniewającą grą”. A Fanfare Magazine podkreśla, że: „Jeżeli artysta jest w stanie ukazać charyzmę poprzez swoją grę to Musiał jest dowodem na to, że jest to możliwe.”

Katarzyna Musiał zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw& Buono International Piano Competition (Nowy Jork), ponadto jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody im. Albana Berga przyznanej za ajlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń) oraz Nagrody im. Philipa Cohena dla wyróżniającego się instrumentalisty (Montreal). Ostatnie ważniejsze wydarzenia w karierze pianistki to występy w Carnegie Hall, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim w Chicago, Festiwalu Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, Festiwalu l’Octobre Musical w Tunisie, Festiwalu Musicale delle Nazioni w Rzymie, Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii, XXIII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego, XX Festiwalu Jubilaei Cantus oraz trasa koncertowa po siedmiu największych chińskich miastach; jako solistka koncertowała także z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, McGill Chamber Orchestra, l'Orchestre de l'Université de Montréal, l’Ensemble Arkea oraz z Bielską Orkiestrą Kameralną na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha.

Jej ostatni album “Come dance with me” otrzymał bardzo pochlebne recenzje i można go było usłyszeć w ponad stu stacjach radiowych, w tym w BBC (Wielka Brytania), CBC (Kanada), WQXR, WFMT (USA). Ponadto płyta została wybrana "CD of the week" WGBH w Bostonie i "Download of the week" KDFC w San Francisco. Katarzyna Musiał należąca do elitarnego grona Artystów Steinway’a zachwyca publiczność repertuarem, który obejmuje wiele różnych stylów od baroku do współczesności. Występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych, między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Shanghai Oriental Art Center, Tianjin Grand Theatre, Chan Center w Vancouver, Elizabeth Bader Theater w Toronto, Place des Arts w Montrealu, Hatch Recital Hall in Rochester oraz w Weill Recital Hall w Nowym Jorku.Pianistka jest założycielką i dyrektorem artystycznym Festivalu Stella Musica w Montrealu, promującego kobiety w muzyce. W 2019 Festiwal będzie obchodził swoje 5-lecie.

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa, uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver pod kierunkiem profesora Lee Kum-Singa oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu w klasie profesor Anny Szpilberg i Philipa Cohena. Artystka jest stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Mrs. Cheng Koon (S.K.) Lee Scholarship, Conseil des art et lettre du Québec – Vivacité Montréal, the Banff Centre, Vancouver Chopin Society oraz Polskiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej w Québec'u.

Program koncertu:

Tadeusz Kościuszko
Dwa Polonezy i Walc

Ignacy Jan Paderewski
Menuet G-dur
Nokturn B-dur

Zygmunt Stojowski
Polish Idylls op. 24 (wybrane)
Intermezzo-Mazurka op.15
Mazurka fantasque op. 28

Karol Szymanowski
Preludia (wybrane)
Mazurki op. 50 (wybrane)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE