Reklama

Polish Love Story w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Polish Love Story w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Polish Love Story to projekt muzycznej opowieści miłosnej, która zaczyna się utworami Fryderyka Chopina, następnie obrazowana jest utworami Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego. Finał romantycznej historii kończą utwory Grażyny Bacewicz oraz Piotra Perkowskiego. Każdy z tych kompozytorów reprezentuje inną epokę, inne style, ale wszystkich łączy to samo uczucie melancholii, i słowiański sposób muzycznego opowiadania o miłości.

Doskonale znana kutnowskiej publiczności sopranistka Aleksandra Wiwała zaprosiła do koncertu polskiej liryki miłosnej barytona Szymona Komasę, swojego scenicznego partnera, u boku którego zagrała w „Tramwaju zwanym pożądaniem” André Previna. Spektakl ten został uznany za najlepsze przestawienie sezonu 2017/2018. W tym samym czasie oboje artystów rozpoczęło współpracę z wybitnym pianistą Tarasem Hlushko. Jego wrażliwość, charyzma sceniczna i przede wszystkim talent wydobywa z fortepianu całą paletę barw i nastrojów, które w połączeniu ze śpiewem tworzą jednolity artystyczny obraz.

To muzyczne wydarzenie jest jednym z koncertów w ramach trasy promocyjnej pierwszej solowej płyty Szymona Komasy „Polish Love Story” nagranej dla prestiżowej wytwórni Warner Classic. Będą mieli Państwo możliwość nie tylko wysłuchania pieśni polskiej w „zakochanej” odsłonie ale również udziału w rozmowie ze śpiewakiem, który świeci triumfy w świecie operowym oraz zdobycie podpisu na jego płycie.

- Zapraszamy na prawdziwą muzyczną ucztę dla koneserów 27 lutego o godzinie 18:00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasach KDK i CTMiT - zachęca KDK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE