Reklama

Polskie Kluby Świadomej Młodzieży ponownie razem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Pro Aperte

Polskie Kluby Świadomej Młodzieży ponownie razem - Zdjęcie główne

Polskie Kluby Świadomej Młodzieży ponownie razem | foto Fundacja Pro Aperte

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W ramach integracji, zespół dwóch, polskich Klubów Świadomej Młodzieży zebrał się w Łodzi. Były wykłady samorzeczników w spektrum autyzmu i szansa na zawiązanie nowych znajomości oraz poszerzenie wiedzy.

W sobotę 25 czerwca 2022 r. Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte wyruszył z Kutna w kierunku Łodzi, na zaproszenie Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team. To już drugie takie spotkanie Klubów. Pierwsze odbyło się na ogólnopolskim zjeździe w Lekaszynie w maju br.

Kutnowska wycieczka ruszyła w upalny dzień, klimatyzowanym, na szczęście, busem. Podróż minęła bez przeszkód i po ponad godzinie była już na miejscu, w siedzibie Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team. Mieszczące się w starej fabryce włókienniczej, biuro gospodarzy, zachwyciło naszą kutnowską młodzież. Miejsce klimatyczne, z kilkoma pomieszczeniami, które wypełniała cudowna kadra Fundacji Autism Team. Na ścianach pomieszczeń widniały plakaty i rysunki o tematyce akceptacji, zrozumienia i wyrażania siebie osób w spektrum autyzmu. Atmosfera spotkania bardzo spodobała się obu grupom.

Na początku, głos zabrali: Sylwia Kowalska - przedstawicielka Fundacji Autism Team oraz Przemysław Saczuk - przedstawiciel Fundacji Pro Aperte. Powitano gości z Kutna i zapowiedziano pierwszego mówcę, którym był Janek Gawroński – inicjator i założyciel Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team, samorzecznik w spektrum autyzmu. Opowiadał o swoich doświadczeniach oraz pracy samorzecznika. Kolejno głos zabrał Sebastian. Jego wystąpienie skupiało się wokół autyzmu w szkole. Trzecim i zarazem ostatnim przemawiającym, był Piotr „Kocur”. W swojej prezentacji opowiadał o urbexie – swojej pasji zwiedzania opuszczonych budynków. Prezentował zdjęcia, które wykonał podczas eskapad. Znalazł miejsce dla swojej pasji w Internecie i współprowadzi stronę „UrbexWeekUp”. Na końcu wszyscy zebrani wysłuchali hymnu „Wielka Kotlandia”, której „Kocur” jest członkiem. Podczas przerwy, oba zespoły mogły zrelaksować się przy grze w piłkarzyki i posilić się pysznymi przekąskami, przygotowanymi przez gospodarzy.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze. Oba zespoły przypieczętowały udaną integrację, grupowym zdjęciem. W drodze powrotnej, kutnowski Klub wstąpił do McDonalda, który jest obowiązkowym punktem udanej wycieczki.

Co to jest Klub Świadomej Młodzieży – to miejsce, które zrzesza młode osoby z różnorodnymi wariantami rozwojowymi, które mówią we własnym imieniu o swoich prawach i potrzebach. W klubie aktywnie rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Wspólne aktywne spędzanie czasu sprzyja realizowaniu pasji i wyrażaniu siebie. Jest doskonałą zachętą do otwarcia się na innych, uczy samodzielności i świadomego podejmowania decyzji, ułatwia wchodzenie w interakcję z otoczeniem, a wsparcie grupy buduje odwagę i poczucie własnej wartości.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE