Reklama

Reklama

Prosto z Indii - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 20:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Na zaproszenie Shrustii Multicultural Centre w New Delhi w Indiach, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru. Towarzyszyły mu zespoły z Meksyku, Polinezji Francuskiej, Iranu, Tunezji, Maroko, Indonezji, Filipin oraz liczne zespoły indyjskie.

Reklama

Festiwal charakteryzował się unikalną formą, różnorodnością folkloru z różnych zakątków świata, otwartością na nowe, połączeniem rozrywki i wysokiego poziomu artystycznego uczestników, gdzie taniec i kultura świata łączy się i integruje ludzi. Celem Festiwalu jest popularyzacja Kultury folklorystycznej ,szczególnie odpowiada inicjatywom UNESCO, które wezwały społeczność światową do aktywnego promowania dialogu miedzy kulturami i pokoleniami poprzez sztukę ludową oraz publiczne uznanie artystów wykonawców.

Codziennie odbywały się próby, warsztaty oraz koncerty uczestników festiwalu. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z niesamowitym ciepłym przyjęciem zaprezentował w Indiach tańce krakowskie, kutnowskie i rzeszowskie w strojach regionalnych i muzyką na żywo, promując przy tym Polskę i nasze miasto Kutno. Kutnowscy tancerze byli egzotyczni prezentując jako jedyni tańce w parach.

Występy bardzo podobały się publiczności i organizatorom, a zespół otrzymał kolejne zaproszenia na inne festiwale światowe oraz ponownie do Indii, gdzie ma przyjechać za trzy miesiące w celu koncertowania na innych scenach i w innych miastach.

Organizatorzy zadbali nie tylko o wysoki poziom artystyczny ale także o atrakcje turystyczne. Zespoły zwiedziły najważniejsze miejsca i zabytki m. in. Qutab Minar (74-metrowy minaret z XIII w.) w Delhi, Taj Mahal – mauzoleum cesarza Szahdżahana oraz zespół budowli fortecznych i pałacowych „Czerwony Fort” w Agrze oraz liczne atrakcje w Jajpurze. Nie zabrakło także czasu na zakupy na miejskim bazarku pełnym indyjskich specjałów, materiałów i przypraw.

Zespół wrócił z Indii z kolejnymi doświadczeniami i bogatszy o nowe kulturowe wrażenia, zapachy, smaki i znajomości.

- Wyjazd był zorganizowany ze środków własnych zespołu i częściowo dofinansowany na przelot samolotem przez Prezydenta Miasta Kutno oraz kilku sponsorów którym bardzo dziękujemy - komentuje Bożena Szymczak, prezes ZPiTZK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Były członek zespołu z Tarnowa

  Gratuluje , cieszy mnie że reprezentujecie nasz folklor i kulturę na całym świecie a nie jak za mojej bytności tylko w krajach byłych "demoludów". Życzę dalszych sukcesów. Powodzenia.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Dombro

  Brawo! Moje serce indologa raduje się ogromnie kiedy czytam takie wieści :)

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Wierna fanka zespołu z Bydgoszczy.

  Gratuluję zespołowi,że spodobali się ,że godnie reprezentowali nasz kraj i region,że inne kultury mogły poznać naszą ,egzotyczną ,Życzę zespołowi dalszych sukcesów.