Reklama

Spektakl „Czytanie w ciemnościach”, czyli „Wąwóz snów” na podstawie wierszy Ewy Sonnenberg

Opublikowano:
Autor:

Spektakl „Czytanie w ciemnościach”, czyli „Wąwóz snów” na podstawie wierszy Ewy Sonnenberg  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja "Czytanie w ciemnościach" to cykl słuchowisk intermedialnych, opartych na wybranych tekstach literackich, które odbywają się w całkowitej ciemności lub w mroku, a więc działają na inne zmysły niż wzrok.Ideą przewodnią cyklu jest zaprezentowanie literatury w atrakcyjny, odmienny sposób. Słowom czytanym na żywo przez aktorów towarzyszy muzyka, a widz słucha („ogląda”) przedstawienia w zupełnej ciemności. Działanie to ma poszerzyć i rozwinąć zdolność odbioru różnych tekstów kultury-uwrażliwić odbiorców na foniczno-wizualne aspekty dzieła literackiego.

Ciemność, w której odbywają się spektakle jest także istotna ze względu na skierowanie przedsięwzięcia do osób niewidomych i niedowidzących - spektakl jest bowiem zaaranżowany w taki sposób, by mógł być w pełni odebrany bez udziału wzroku.
W ciemności buduje się wspólnota pomiędzy tymi, którzy widzą, i tymi, którzy są niewidomi; nic wtedy nas wszystkich nie odróżnia.

W Kutnie usłyszymy/zobaczymy spektakl „Wąwóz snów” ,na podstawie wierszy Ewy Sonnenberg, poetki nazywanej „Demarczyk polskiej poezji”.

Marcin Czerwiński, reżyser „Wawozu snów”: "Przebędziemy wspólnie wąwóz rożnych wcieleń, odwiedzimy gęstość słów, splątanych w liany i wiciokrzewy, bluszcze ogrodowe. Naszym przewodnikiem będą sny. Naszą granicą będzie język i wyobraźnia. Otoczy nas ciemna mgła".

Ewa Sonnenberg o „Wąwozie snów”: "To miejsce, gdzie mają początek wszystkie sny. Podświadomość jest tym wąwozem, który może zrozumieć i wytłumaczyć jedynie sen. Wąwóz snów jest jak archiwum snów. Wielki budynek naszych podświadomych treści. Sny to katalog w tej nieskończonej bibliotece".

Na spektakl zapraszamy także osoby niewidome lub niedowidzące.

Gdzie i kiedy? CTMiT 15 kwietnia (niedziela) godz. 19.00. Wejściówki do odbioru w kasie CTMiT od 15 marca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE