Reklama

Reklama

Spotkania z historią. Od legionów Dąbrowskiego do żołnierzy wyklętych

Opublikowano: 3 listopada 2017 21:22
Autor:

Spotkania z historią. Od legionów Dąbrowskiego do żołnierzy wyklętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza w dniach 7-11 listopada na „Spotkania z historią. Od legionów Dąbrowskiego do żołnierzy wyklętych”. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się dwoma wydarzeniami...

Reklama

7 listopada o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie będzie miał miejsce wykład dra. Wojciecha Krala i dra. Andrzeja Wątorskiego z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie nt. „Polak-katolik, Niemiec-ewangelik – niebezpieczne stereotypy oraz Niemiec Polakowi bratem? Niemieccy poeci-polonofile i ich twórczość – w 500 rocznicę reformacji”. Tego samego dnia o godz. 16.00 zapraszamy do Muzeum na wernisaż dwóch wystaw czasowych „Zaplute karty reakcji-polskie podziemne niepodległościowe 1944-1956” oraz „Legiony Polskie 1914-1918”.

Ponadto w ramach spotkań 8 listopada o godz. 16.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbędzie się promocja programu edukacyjno-multimedialnego „Pałac jednego króla, dwóch państw i dwóch kultur”, a dzień później o godz. 11:00 w Muzeum „Żywy słownik biograficzny” – opowieść o postaciach, które odcisnęły swój ślad w historii miasta.

10 listopada o godz. 10:00 w Kutnowskim Domu Kultury przeprowadzony zostanie międzyszkolny turniej jeden z dziesięciu „Kutno-Ludzie, Historia, Zabytki”.

Spotkania z historią zakończą się 11 listopada, w dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Tego dnia na placu Piłsudskiego w godz. 12.00-18.00 zaprezentowane zostanie wyposażenie, umundurowanie oraz sprzęt wojskowy i strażacki.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Niezłomny ale nie Wyklęty!!!

  Dwa komentarze a jakby z jednego szamba się wylały. i to z postkomuszego, szamba, zapewne pisane lewa ręką resortowych komuszych i antypolskich pomiotów . Uprzedzając komentarze, które zapewne się pojawią - im zajadlejsze, tym bardziej upewniające, że prawda w oczy kole!

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   e

   Nic mnie w oczy nie kole oprócz błędów językowych i jadu również w tym komentarzu.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  RED is GOOD

  Dąbrowski, Kościuszko, Piłsudski to LEWACY a bandyci z NSZ to scierwo mordujące dzieci, kobiety, i starców !!! Scierwo, które pod osłoną SS i Wermachtu uciekło do Czech przed słusznym wyrokiem jaki wydała na nich Armia Ludowa!

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Andzelika

  Żołnierze je,,,nię,,,ci Kutno ma was w pi,,,,zdzie :)