Reklama

Reklama

Spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 9 maj 2022 09:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Gościem sobotniego spotkania autorskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie był Rafał Cichowski - pisarz pochodzący z Kutna, absolwent II LO im. Jana Kasprowicza.

Reklama

W 2015 roku zadebiutował powieścią "2049", za którą został nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W 2018 roku na rynku amerykańskim ukazał się przekład tej powieści. W 2017 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się druga powieść autora „Pył Ziemi”. Jest także autorem powieści "Requiem dla analogowego świata" (2019) oraz zbioru opowiadań "Ludzie potrafią latać". 

Jego najnowsza powieść „Dom” była tematem rozmowy, jaką przeprowadził Radosław Wąs. Wydana zaledwie kilka dni temu książka wzbudziła od samego początku niemałe zainteresowanie, gdyż odbiega w swej tematyce od pozostałych. Opowiada o świecie męskich emocji, o przewrotach życiowych, powrotach i konfrontacji ze współczesnym światem. Główny bohater, pochodzący z prowincji, robi karierę w dużej metropolii i cieszy się z sukcesów. Jednak w pewnym momencie traci wszystko i zmuszony jest do powrotu do swego miejsca pochodzenia. Jest w podróży powrotnej, dosłownie i w przenośni, gdyż musi się zmierzyć ze swoimi marzeniami i wyobrażeniami, jakie miał o wielkomiejskim życiu. Rozczarowanie, jakiego doświadcza, wymusza najtrudniejszą podróż - w głąb siebie.

Autor sam nadmienia, że łatwiej jest pisać o miejscach znanych, stąd nietrudno znaleźć kutnowskie wątki w tej powieści, ponieważ pojawia się w niej ul. Królewska, Dybów czy ul. Graniczna. Jest to również pewna próba ocalenia i zachowania wspomnień o nich. Ten wątek był zresztą tematem pytań z widowni i świadczył o zapotrzebowaniu mieszkańców na książkę o Kutnie w kontekście historycznym. 

Autor zapytany o dalsze plany przyznał, że na wydanie czeka już napisana książka z wyraźnym wątkiem politycznym, ale ma obawy czy się ukaże ze względu na ostrą krytykę wszystkich opcji politycznych. Kolejnym marzeniem jest napisanie książki o polskiej wsi, która znika na naszych oczach. Czy to będzie pobliski Raj? Zobaczymy. Kutnowscy czytelnicy zapewnili, że z niecierpliwością i zaciekawieniem oczekują dalszych powieści. 

Info: MiPBP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy