Reklama

Spotkanie z... Markiem Krajewskim

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z... Markiem Krajewskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W czwartek 11 października o godz.18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim-prozaikiem, autorem powieści kryminalnych, laureatem paszportu Polityki,nagrody Prezydenta Wrocławia i Nagrody Wielkiego Kalibru.

Otrzymał także tytuł Ambasadora Wrocławia. Uznawany za czołowego przedstawiciela gatunku m.in. dzięki serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 roku składa się sześć tomów. Autor w sposób mistrzowski maluje realia przedwojennego Breslau, z jego politycznymi i społecznymi antagonizmami, topografią i klimatem.

Marek Krajewski, z wykształcenia filolog klasyczny - swoją znajomość starożytnej kultury wielokrotnie wykorzystuje w powieściach tworząc w nich niepowtarzalny klimat. W 2008 roku wspólnie z Mariuszem Czubajem rozpoczął nowy cykl, którego akcja dzieje się tym razem w czasach współczesnych w Gdańsku, a bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater. Pisarz jest również autorem 6-tomowej serii o Edwardzie Popielskim.

O popularności jego twórczości świadczy fakt, iż jego książki zostały przetłumaczone na 11 języków. W czwartek, podczas spotkania autorskiego odbędzie się promocja jego najnowszej książki „ Mock. Pojedynek”, która jest kontynuacją wątku o Breslau. Wejściówki dostępne w Czytelni biblioteki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE