Reklama

Reklama

Sukces Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 28 lip 2021 07:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej po długiej przerwie aktywności scenicznej zajął III miejsce w Przeglądzie Zespołów Ludowych i Kapel podczas Dnia Folkloru w Lipce koło Niesułkowa w dniu 25 lipca 2021 r.

Reklama

W przeglądzie brało udział 18 zespołów ludowych. Była to jednodniowa impreza plenerowa na której był Przegląd Zespołów Ludowych i Kapel z województwa łodzkiego oraz akcja charytatywna Pomagamy z Kopyta przeznaczona na leczenie pięcioletniego Ignasia Prokopa z Bratoszewic, chorujacego m.in.na zespół Berdona.

W sąsiedztwie sceny liczne Koła Gospodyń Wiejskich na stoiskach przygotowały ciasta i przekąski. Były tez kramy z zabawkami i rękodziełem, a dla dzieci liczne atrakcje m.in. dmuchańce.

Celem wydarzenia była promocja kultury ludowej regionu w zakresie muzyki, kulinariów i rękodzieła, wspieranie lokalnych twórców i zjawisk kulturalnych funkcjonujacych w regionie, integracja środowiska i aktywizacja społeczeństwa, wzmacnianie tożsamości i uczestnictwa w kulturze oraz pomoc charytatywna dla chorego dziecka.

Wydarzenie było kierowane dla mieszkańców województwa łodzkiego i wszystkich zainteresowanych kulturą ludową bez różnicy na grupę wiekową, społeczną czy zawodową.

Patronatem wydarzenia był Urząd Miejski w Strykowie, Starosta Zgierski, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zaprezentował suitę tańców spiskich i mimo trudnych warunków na scenie po ulewnym deszczu , mokrej i sliskiej scenie wyśpiewał i wytańczył z pasją III miejsce .

ZPiTZK od września zaprasza  wszystkich chętnych do naszego zespołu ... DZIECI MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH

NABÓR BĘDZIE PROWADZONY W KUTNOWSKIM DOMU KULTURY W PONIEDZIAŁKI

  • 17- DZIECI PRZEDSZKOLNE I WCZESNOSZKOLNE
  • 18- DZIECI SZKOLNE I MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA
  • 19- MŁODZIEŻ I DOROŚLI
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)