Reklama

Świętujmy artystycznie z KDK-iem - marcowe konkursy dla Niepodległej

Opublikowano:
Autor:

Świętujmy artystycznie z KDK-iem - marcowe konkursy dla Niepodległej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Do wielkiego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości włączył się również Kutnowski Dom Kultury i co miesiąc przygotowuje dla mieszkańców kolejne niespodzianki. Marzec będzie iście konkursowy!

Do wyboru (do koloru) mamy bowiem 4 konkursy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy z nich to konkurs plastyczny pn. "Pocztówka z niepodległej". Mogą w nim brać udział wszyscy chętni - zarówno mali, jak i duzi, w wieku od 0 do 100 lat.

Tematyka prac musi obejmować motywy kojarzące się z odzyskaniem niepodległości, historyczne lub współczesne ujęcie tematu odzyskania niepodległości, konwencja kartki pocztowej. Projekt może zawierać także własny tekst lub cytat nawiązujący do tematyki konkursu. Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską. Z regulaminem konkursu można zapoznać się <<<TUTAJ>>>.

Drugim konkursem jest gratką dla literatów, ponieważ aby wziąć w nim udział należy samodzielnie napisać opowiadanie będące kontynuacją przygód istniejącego bohatera literackiego lub całkowicie nową autorską historią inspirowaną lub bezpośrednio odnosząca się do polskich baśni, legend i podań. W opowiadaniu tym należy uwzględnić postacie/lub motywy z polskich baśni, legend i podań. Stąd jego nazwa - "Baśnie i legendy polskie".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych oraz klas
gimnazjalnych powiatu kutnowskiego a z jego pełnym regulaminem można zapoznać się <<<TUTAJ>>>.

Trzeci z konkursów wymaga nieco więcej zdolności manualnych. Będzie on polegał na stworzeniu wyjątkowego origami, związanego z tematem przewodnim, który brzmi: "Podróże po Polsce". Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych - od 3 do 4 i od 5 do 6 lat. Regulamin konkursu dostępny jest <<<TUTAJ>>>.

Ostatni z konkursów, nieco bardziej romantyczny, to konkurs plastyczny na pejzaż "Nad Wisłą". Najważniejsze jest to, aby w swojej pracy przedstawić w formie plastycznej uroki Polski, piękno przyrody, najpiękniejsze zabytki, nadwiślańskie krajobrazy czy samo życie nad rzeką.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską, na papierze lub kartonie, prace wykonane na blejtramie nie będą brane pod uwagę. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich powiatu kutnowskiego. Regulamin znajdziemy <<<TUTAJ>>>.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE