Reklama

Syberiada Adventure i psie zaprzęgi w bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Syberiada Adventure i psie zaprzęgi w bibliotece - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Już w najbliższy czwartek (7 lutego) o godz. 18.00 w ramach projektu Cztery strony świata” Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie odwiedzi Krzysztof Nowakowski - podróżnik, maszer, który od ponad 20 lat bierze udział w wyprawach i wyścigach psim zaprzęgiem. Autor projektu Syberiada Adventure i książki „23 kilometr” opisującej przeżycia z podróży po krajach północy.

Psy sąjego pasją,przyjaciółmi i partnerami na wspólnej ścieżce życia. Tak o nich pisze w swojej książce:

- Psy są w tym wszystkim najważniejsze. Nasza pasja może być spełniona jedynie, kiedy pamiętamy o tym, że bez psów nie osiągniemy niczego. Wszak to w końcu psie zaprzęgi. A najlepszy maszer może tutaj osiągnąć tylko to, na co gotowe są jego psy. Wszelkie próby robienia czegoś na siłę mogą się skończyć wyłącznie źle. Ja zdaję sobie sprawę z tej zależności. Kocham moje zwierzaki i nigdy nie pracuję z nimi ponad ich siły. Pies musi mieć w sobie entuzjazm, musi czerpać radość z biegu, spełniać się w nim. A do tego musi być przez czło­wieka szanowany. Inaczej bowiem możemy się znaleźć poza cienką linią określającą człowieczeństwo. Wielu ludzi uwielbia przekraczać tę linię dla spełnienia swych ambicji. Przyzwoitym ludziom nie wolno tego robić.

Podczas spotkania w bibliotece podróżnik opowie o swoich przygodach na dalekiej północy i spróbuje zainspirować czytelników do aktywnego stylu życia i sportu z psami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE