Reklama

Reklama

Taniec, śpiew i dobra zabawa... Sukces zespołów z powiatu kutnowskiego w prestiżowym konkursie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 13 sie 2021 08:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W zeszłym tygodniu w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się 55. „Sabałowe Bajania” – Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. To prestiżowe wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem dla grup śpiewaczych z powiatu kutnowskiego.

Reklama

Tegoroczne „Sabałowe Bajania” odbyły się w dniach 05-08 sierpnia. W prestiżowym festiwalu udział wzięły zespoły śpiewacze „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) i „Klonowianki” (kier. Alicja Solarska), występujące pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach. 

- Udział w tym przedsięwzięciu był dla  naszych artystów dużą satysfakcją oraz wielkim wyróżnieniem, gdyż reprezentowali oni gminę Strzelce, powiat kutnowski oraz województwo łódzkie – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach.

Konkurs zakończył się dużym sukcesem dla grupy śpiewaczej „Strzelce”, która w swej kategorii zdobyła wyróżnienie wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 200 zł. „Klonowianki” za to otrzymały pamiątkowy dyplom uczestnictwa. 

- Składamy reprezentantom folkloru z gminy Strzelce serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów na kolejnych festiwalach i przeglądach – dodają przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach.

Historia Sabałowych bajań sięga roku 1967 i od samego początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ściągając do Bukowiny zainteresowanych z całej Polski. To wielkie święto polskiego folkloru zrodziło się z podhalańskiej tradycji gawędziarstwa, umiłowania tańca, śpiewu i góralskiej muzyki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej. Parlamentarzyści z naszego okręgu komentują burzliwe głosowanie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE