Reklama

Reklama

TPZK z nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury

Opublikowano: sob, 28 paź 2017 17:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Regionaliści kutnowscy działający społecznie w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zostali dostrzeżeni i docenieni przez Radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego. 26 października 2017 roku, w Łódzkim Domu Kultury, odbyła się uroczysta gala, podczas której Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień wręczyli nagrody za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Reklama

Nagroda ma charakter finansowy. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej otrzymało nagrodę w wysokości 4 tys. zł.

Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury to nowe, prestiżowe wyróżnienie, przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Intencją Marka Mazura – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, który jest pomysłodawcą utworzenia

Nagrody, była potrzeba uhonorowania twórców, artystów, wydarzeń oraz projektów kulturalnych, które w sposób wyjątkowy wnoszą wkład w rozwój kultury województwa łódzkiego, promując region w Polsce i poza jej granicami oraz przyczyniają się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej.

W roku 2017 nagrodę tę przyznano po raz drugi. Ze zgłoszonych 63 kandydatur, Kapituła wybrała 32 laureatów tej nagrody.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że samorząd województwa łódzkiego dostrzegł i docenił naszą działalność w Kutnie, powiecie kutnowskim, województwie łódzkim i na forum krajowym - komentuje Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Przypomnijmy, że niedawno TPZK otrzymało najwyższe odznaczenie przyznawane przez Powiat Kutnowski. Medal Starosty Kutnowskiego „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego jest wyrazem szczególnego uhonorowania osoby/instytucji za wybitne zasługi na rzecz Powiatu Kutnowskiego.

Medal przyznaje się za wybitne zasługi na rzecz Powiatu Kutnowskiego, przyczyniające się do jego rozwoju, ratowania dziedzictwa kultury, popularyzacji wiedzy o powiecie i jego historii. Jest wyrazem uznania za wkład w rozwój i promocję Powiatu Kutnowskiego w dziedzinie życia społecznego, gospodarczego lub nauki, kultury i sportu.

Dla członków TPZK to wielka radość i satysfakcja, bo jest to uhonorowanie ich 45-letniej działalności na rzecz Kutna, powiatu kutnowskiego i regionu łódzkiego. Za ich pracę społeczną nie otrzymują gratyfikacji, więc każdy wyraz uznania ze strony samorządu jest niezmiernie cenny, utwierdzając ich w postanowieniu jeszcze wytrwalszej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień otrzymali przy tej okazji najnowszą publikację TPZK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    aaaaaaaaaaaaaaaa

    4000 nagroda/ trochę mało. podczas festiwalu poetyckiego w kutnie można było otrzymać w takiej samej (a nawet większej) w turnieju 1 wiersza

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    stasinka

    Gratulacje ...