Reklama

„Ucieczka z kina” po raz kolejny

Opublikowano:
Autor:

„Ucieczka z kina” po raz kolejny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie serdecznie zaprasza 15 stycznia o godz. 18 na kolejny wieczór filmowy w ramach projektu Ucieczka z kina. Fani dobrego kina będą mogli w komfortowych warunkach obejrzeć wyjątkowy, światowej klasy film - niespodziankę.

Brawurowa komedia Grega Berlantiego to idealna propozycja na noworoczny seans. Simon Spier (Nick Robinson) jest nastolatkiem takim jak wszyscy - poza jednym, bardzo istotnym szczegółem. Kiedy bohater zaczyna korespondencję z anonimowym kolegą, pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy o jego sekrecie dowie się cała szkoła. Łączący tradycje filmu o dojrzewaniu i komedii młodzieżowej film Berlantiego w miękki i inteligentny sposób wprowadza nas w problematykę dotyczącą seksualności. Wyidealizowany obraz amerykańskich przedmieść osadza film w klimacie kultowych amerykańskich filmów z lat 80., w tym dzieł Johna Hughesa ("Klub winowajców", "Szesnaście świeczek"). Obok "Lady Bird" to bodaj najważniejszy zeszłoroczny film o młodych, którzy dzielnie dążą do tego, żeby ułożyć sobie życie po swojemu.

Ten wyjątkowy seans zapowie i krótkie wprowadzenie przedstawi znany krytyk filmowy, zaprzyjaźniony z kutnowską biblioteką, Sebastian Smoliński- absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Publikuje w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Kulturze Liberalnej” i „Więzi". Pracuje w dziale programowym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest współautorem prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod redakcją Joanny Bardzińskiej. Laureat XXI edycji Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.

Po projekcji- jak zawsze-możliwość dyskusji i wymiany opinii na temat filmu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE