reklama

Ważne pytania w bibliotece: Dlaczego fantastyka?

Opublikowano:
Autor:

Ważne pytania w bibliotece: Dlaczego fantastyka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaW ramach Kutnowskich Dni Fantastyki odbył się dziś panel "Dlaczego fantastyka?". Z Łukaszem Kowalczukiem i Marcinem Podlewskim rozmawiał Michał Gołkowski.

Czym jest fantastyka? Czym różni się od fantasy? Jaka jest kondycja fantastyki w Polsce? Na te i wiele innych pytań dyskutowano dziś w bibliotece.

Odpowiadali Łukasz Kowalczuk - twórca komiksów, o którym więcej pisaliśmy dziś TUTAJ oraz Marcin Podlewski - dziennikarz i pisarz. Swoją przygodę z literaturą piękną zaczął od opublikowania opowiadań na łamach magazynu „LAMPA”. Publikował krótkie formy w „Nowej Fantastyce” oraz w antologii horroru „Halloween 31.10 Wioska Przeklętych”. Jego opowiadania można także przeczytać w pierwszej polskiej antologii poświęconej zombie — "Zombiefilii", steampunkowym e–zbiorze "Ostatni dzień pary" i w wydawanej w ostatnim kwartale 2013 roku "Księdze Wampirów". Autor, nie licząc uczestnictwa w antologiach, wydał też własny zbiór opowiadań „Szklana Góra”. Jest zwycięzcą konkursu na XXX–lecie "Nowej Fantastyki" oraz laureatem konkursu literackiego wydawnictwa Agharta, konkursu "Science Fiction po polsku 2" i innych.

Z kolei prowadzący, Michał Gołkowski, to z zawodu lingwista. Pracuje jako tłumacz języków polskiego, rosyjskiego i angielskiego. Zadebiutował w 2013 r. powieścią "Ołowiany świt" opartej na uniwersum S.T.A.L.K.E.R., jednakże z własną wizją Zony. Publikacja książki zapoczątkowała cykl wydawniczy Fabryczna Zona. Tłumaczył również powieści Wiktora Noczkina i Andrieja Lewickiego wydane w tym cyklu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE