Reklama

Wspaniała przygoda w środku lata, czyli „Festiwal saski – Król w podróży – dziedzictwo kulturowe Kutna”

Opublikowano:
Autor:

Wspaniała przygoda w środku lata, czyli „Festiwal saski – Król w podróży – dziedzictwo kulturowe Kutna” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja 4 sierpnia 2018 r. odbędzie się jedyny, niepowtarzalny międzynarodowy Festiwal saski, wydarzenie, odwołujące się swoją formułą do czasów unii polsko- saskiej, której materialnym dziedzictwem jest królewski pałac podróżny Augusta III z XVIII wieku. Obiekt poddawany aktualnie rewitalizacji stanowi unikalną na skalę europejską rezydencję królewską, miejsce pobytu monarchy i dworu na szlaku pocztowym łączącym Warszawę i Drezno.

Ta swoista podróż w czasie przeniesie Państwa w świat barokowego przepychu i różnorodności. Bogaty program festiwalu zapewni wiele atrakcji.

Warto podkreślić, iż w przedsięwzięciu weźmie udział 50 rekonstruktorów z Niemiec i Polski, którzy w barwnym korowodzie przechadzać się będą ulicami Kutna. W dniach 2-3 sierpnia będzie można ich zobaczyć w Pałacu w Malinie. Wśród wykonawców znajdzie się Stowarzyszenie Garnizon Fortecy Częstochowskiej. Na scenie zabrzmią dźwięki muzyki, do której tańczyć będzie formacja La Danse z Kutna. Nie zabraknie działań artystycznych; liczne pokazy uliczne, amatorskie grupy prezentujące spektakle, balet, teatr, żonglerkę, pantomimę, czego uwieńczeniem będzie bajka „Cud mniemany czyli bajki kontra tany” zaprezentowana przez zespół Tańca Dawnego Corona Florum.

Organizatorzy festiwalu nie zapomną o najmłodszych uczestnikach. Animacja czasu wolnego dla dzieci także utrzymana jest w duchu epoki. Wśród licznych zabaw i zajęć warsztatowych znajdą się gry sprawnościowe ( strzelanie do celu), warsztaty plastyczne (tworzenie kreacji barokowych według XVIII wiecznych kanonów mody) czy teatrzyk kukiełkowy.

Starsi odbiorcy będą mieli okazję poznać tajniki sztuki florystycznej czy wziąć udział w pokazie kulinarnym kuchni sarmackiej połączonym z degustacją. Zdradzimy, iż będzie można skosztować dzika pieczonego według dawnych receptur. Na placu Piłsudskiego powstaną kramy rzemieślniczo-kupieckie, które przybliżą dawne zawody, takie jak: mincerz, rusznikarz czy kowal.

Nie sposób jest wymienić wszystkich atrakcji czekających na Państwa w dniu 4 sierpnia. Impreza rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do wieczora. Zapraszamy w swoistą podróż w czasie; to niepowtarzalna szansa na ciekawe i twórcze spędzenie wolnego czasu. Sobota będzie mienić się feerią barw, a kolorytu doda jej różnorodność i oryginalność rozwiązań artystycznych. Festiwal Saski zagościł na stałe w kalendarzu wakacyjnych imprez kulturalnych w Kutnie, a jego zasięg obejmuje województwo a nawet Polskę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE