Reklama

Reklama

Wyjątkowy walentynkowy wieczór w CTMiT. Zostały ostatnie bilety

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KDK

Wyjątkowy walentynkowy wieczór w CTMiT. Zostały ostatnie bilety - Zdjęcie główne

Walentynkowy Podwieczorek z... Nocną Zmianą Bluesa | foto KDK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Nie macie jeszcze planów na walentynki? Dobrym pomysłem może być Walentynkowy Podwieczorek ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa w CTMiT. Spotkanie poprowadzi Leszek Bonar. Jeśli chcecie się wybrać, musicie się pospieszyć - zostały ostatnie bilety!

Reklama

Spotkanie odbędzie się 14 lutego 2023 (wtorek) godz. 18:00 w kutnowskim Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Ostatnie bilety dostępne są w kasie KDK lub ONLINE.

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa. Najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją.

Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt!

Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty". Są wśród nich też płyty nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak.

Najnowsza płyta zespołu zatytułowana „ Amazonia" zdobyła miano Płyty Roku w plebiscytach; Radio Gra FM – „Toruńskie Gwiazdy 2021" oraz tytuł Płyty Roku w kwartalniku „Twój Blues" w roku 2021.

Zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani. Jednak w trakcie czterech dekad działalności wykreowali własny i niepowtarzalny styl. To fuzja bluesa, folku, jazzu oraz piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów jak: „Szósta zero dwie", „Blues mieszka w Polsce", „John Lee Hooker" czy „Chory na bluesa".

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa"! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis".

Info: KDK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy