Reklama

Reklama

Zaprezentowano XXII tom Kutnowskich Zeszytów Regionalnych

Opublikowano: wt, 4 gru 2018 18:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Dzisiejszy wieczór był wyjątkowym dla wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz jego sympatyków, a także samych autorów artykułów, które znalazły się w XXII już tomie Kutnowskich Zeszytów Regionalnych. Wydawnictwie niezwykłym, bo od ponad dwóch dekad tworzonych przez miłośników lokalnej historii, o której dzięki nim nie zapomnimy.

Reklama

Co znajdziemy w tegorocznym wydaniu KZR?

Karol Koszada i Elżbieta Świątkowska, czyli prowadzący dzisiejszą galę, poświęcili swój artykuł działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i jego wydawniczej historii. Aleksandra Szymczak z kolei przedstawiła dzieje powstania styczniowego w regionie kutnowskim. O różanej tradycji i kutnowskich wspomnieniach opowiedział nam Jerzy Wizner, natomiast Bożena Gajewska przypomniała kutnianom o tragicznej egzekucji, jaka miała miejsce w 1941 roku an kutnowskim rynku... Te oraz wiele innych, równie ciekawych, wzruszających i nostalgicznych artykułów znajdą Państwo właśnie w dziś przedstawionym wydawnictwie.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej należy do nielicznych organizacji regionalistycznych wydających bez przerwy od kilkunastu lat periodyk poświęcony dziejom regionu, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Artykuły publikowane w „Kutnowskich Zeszytach Regionalnych” poruszają tematykę historyczną, ekonomiczną, ekologiczną i kulturalną.

Dzięki tym publikacjom, Czytelnicy poszerzają swoją wiedzę o mniej lub bardziej znanych wydarzeniach, jakie miały miejsce w naszej „Małej Ojczyźnie”, wydarzeniach, które niejednokrotnie miały wpływ na dzieje całego narodu i państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Kutnianin

    XXII Tom jak coś, szkoda, że nie zostaliście dłużej :P