reklama

[ZDJĘCIA] EtnoPuls w CTMiT: turniej poetycki, spotkanie autorskie i świetny koncert

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] EtnoPuls w CTMiT:  turniej poetycki, spotkanie autorskie i świetny koncert - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja„EtnoPuls – z północy na południe łódzkiego” to projekt organizowany przez Dom Literatury w Łodzi, dotowany z Narodowego Centrum Kultury. Dziś przystankiem na trasie EtnoPuls było Kutno.

Na początek dzisiejszego wieczora w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się Turniej Jednego Wiersza. Pula nagród wynosiła 1000 zł. Najważniejsza zasada – można było prezentować jedynie wiersze dotąd niepublikowane i nienagradzane. Wyniki Turnieju wkrótce opublikujemy na KCI.

Drugim punktem dzisiejszego wydarzenia było spotkanie autorskie z Łukaszem Kaźmierczakiem/Łucją Kuttig. Debiut to prozy poetyckie "Kokosty" (Łódź, 2018), już za chwilę kolejna książka poetycka "Agresty" (Poznań, 2019), publikował w antologiach, zinach i czasopismach. "Kokostom" przyznano w Kutnie drugą nagrodę w konkursie "Złoty Środek Poezji" na debiutancką książkę poetycką.

- Nagrody stanowią dla mnie właściwe jedyną możliwość publikacji, niezależnych publikacji. Wydawnictwa mogłoby narzucać pewną politykę jeśli chodzi o redakcję i kształt artystyczny. Konkursy dają sporą niezależność – mówił Łukasz Kaźmierczak/Łucja Kuttig.

Jak pisze czaskultury.pl, Łukasz Kaźmierczak/Łucja Kuttig w swoim debiutanckim tomiku, wydanym przez Dom Literatury w Łodzi, przypomina, że język jest narzędziem, za pomocą którego kształtujemy swoją genderową tożsamość. Pokazuje, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia, by nie był on opresyjny dla osób różnych płci czy androgynicznych.

- Dlatego Łukasz Kaźmierczak/Łucja Kuttig w „Kokostach” w odniesieniu do podmiotu lirycznego stara się unikać rodzaju żeńskiego i męskiego, tak konstruując swoje prozy poetyckie, by były one neutralne pod względem płci. Nie oznacza to jednak, że nie zamieszkują jej żeńscy czy męscy bohaterowie – recenzuje czaskultury.pl

Na koniec organizatorzy przygotowali koncert łódzkiej kapeli – Odpoczno. Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Laureaci Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2015.

Skład:

  • Joanna Gancarczyk - śpiew, basy
  • Marcin Lorenc - skrzypce
  • Marek Kądziela - gitara, efekty
  • Piotr Gwadera - dżaz, bębenek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE