Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] KDK wspiera seniorów. Nagroda trafiła do Kutna

Opublikowano: pt, 30 lis 2018 14:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kutnowski Dom Kultury otrzymał na wczorajszej gali nagrodę w kategorii "Instytucja wspierająca seniorów” plebiscytu „Przystanek 60+” Łódzkiego Domu Kultury.

Reklama

W Łódzkim Domu Kultury 29 listopada ogłoszono wyniki plebiscytu „Przystanek 60+”, który jest podsumowaniem rocznych działań w ramach projektu Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Nagrodę w kategorii „Instytucja wspierająca seniorów” otrzymał Kutnowski Dom Kultury.

Celem wydarzenia było uhonorowanie instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego.

Statuetki przyznano w trzech kategoriach:
W kategorii "Instytucja wspierająca seniorów" nagrodzono:

  • Kutnowski Dom Kultury
  • Miejski Dom Kultury w Radomsku
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu

W kategorii "Lider/menadżer grupy senioralnej" statuetki otrzymali:

  • Anna Mizgalska-Dąbrowska - Prezes Wolborskiego Stowarzyszenia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Senior-Vigor
  • Sylwia Tymińska - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu
  • Zofia Spaleniak - Specjalista ds. Animacji Kultury i Fundraisingu w Wieluńskim Domu Kultury

W kategorii Senior Roku 2018 nagrodzono:

  • Bronisławę Karolczyk - Łask
  • Jana Osicki - Przedbórz
  • Wandę Michalska - Piotrków Trybunalski

Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury i Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego wręczyli nagrody zwycięzcom plebiscytu oraz podziękowali za tak liczny udział i nieustanne zaangażowanie w rozwój projektu.

– Dziękuję wszystkim seniorom, za zaufanie i spędzenie z nami ostatnich dwóch lat, które był bardzo bogate w wydarzenia. Pomimo tego sukcesu cały czas mam niedosyt i chce jeszcze bardziej rozwijać Przystanek 60+. Przymierzamy się do aplikacji o środki unijne, dzięki którym moglibyśmy wyjść poza Polskę. – zapewniał Jacek Sokalski.

Gala przyciągnęła tłumy uczestników z całego województwa. Wieczór uświetnił występ Łódzkiego Teatru Piosenki, a całe wydarzenie zakończyła zabawa andrzejkowa.

Plebiscyt „Przystanek 60+” adresowany był do osób i instytucji, które w roku 2018 aktywnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach realizowanych podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, m.in. przeglądach twórczości, plenerach artystycznych w parkach krajobrazowych oraz przestrzeni miejskich, forach dyskusyjnych czy warsztatach lokalnych. Tylko w roku 2018 w wydarzeniach wzięło udział blisko 3 500 seniorów.

- Łącznie w plebiscycie oddanych zostało ponad 33 tys. głosów. Jesteśmy zaszczyceni, że tak duża grupa zaangażowała się w pierwszy organizowany przez ŁDK plebiscyt - piszą organizatorzy gali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)