Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] "Napoleon i jego czasy. W 200. rocznicę śmierci Cesarza Francuzów". Wystawa już czynna

Opublikowano: 2 lipca 2021 09:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Od dnia 23 czerwca w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach udostępniona jest wystawa czasowa p.t.: "Napoleon i jego czasy. W 200. rocznicę śmierci Cesarza Francuzów".

Reklama

W związku ze wspomnianą rocznicą, która przypadła w dniu 5 maja, chcieliśmy zaprezentować eksponaty związane z wybitnym politykiem, dowódcą i strategiem, z którego działalnością Polacy wiązali wielkie szanse na odzyskanie niepodległości.      

Na ekspozycji prezentowane są m.in. grafiki i inne pamiątki przedstawiające Napoleona Bonapartego, stoczone pod jego dowództwem bitwy oraz bliższych i dalszych współpracowników tego monarchy. Wśród tych ostatnich na uwagę zasługują wizerunki naczelnego dowódcy wojsk polskich i marszałka Francji księcia Józefa Poniatowskiego czy archiwalia dotyczące dowódcy polskich szwoleżerów Jana Kozietulskiego. Warto również zwrócić uwagę na monety i banknoty Księstwa Warszawskiego oraz pochodzącą z czasów napoleońskich mapę ziem polskich. 

Wystawa została zorganizowana ze znajdującej się obecnie w Muzeum Regionalnym            w Kutnie kolekcji dr. Andrzeja Nieuważnego oraz zbiorów własnych. 

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia z wernisażu wystawy, który odbył się 22 czerwca. 

Ekspozycję można zwiedzać do września b.r. od wtorku do piątku w godz. 9:00-16:00,           a w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00 z zachowaniem wymogów sanitarnych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)