Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Św. Mikołaj odwiedził bibliotekę. Nagrody dla największych małych czytelników!

Opublikowano: sob, 14 gru 2019 15:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Dzieci to również czytelnicy - stara się przypominać kutnowska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, gdzie dziś podsumowano pierwszy etap akcji "Mała książka - wielki człowiek". Nie zabrakło także samego Świętego Mikołaja!

Reklama

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia dyplomów i upominków dla największych małych moli książkowych. Nagrodzonych przez przedstawicieli biblioteki Radosława Wąsa i Monikę Tyburę zostało 11 dzieci. Jest to część projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" we współpracy z Instytutem Książki. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

- Akcja trwa, zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami po odbiór czytelniczej wyprawki i specjalnej karty do zbierania naklejek. Gratulujemy honorowym i wyjątkowym czytelnikom - komentują przedstawiciele Oddziału dla Dzieci i Młodzieży kutnowskiej biblioteki.

Później przyszedł już czas na spektakl. W Świętego Mikołaja wcielił się Maciej Duda, który zafundował najmłodszym mnóstwo frajdy. Zobaczcie sami!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)