reklama
reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowska "Szóstka" szachami stoi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie od 2015 roku uczestniczy w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W bieżącym roku szkolnym lekcje szachowe objęły wszystkich uczniów klas drugich i trzecich. Z młodszymi uczniami pracuje pani Dorota Kawka, realizując innowację pedagogiczną „W Szachowej Krainie”, a ze starszymi – pan Wiesław Zwarycz, kontynuując w nowej pracowni szachowo-freblowskiej innowację „Królewska pasja - edukacja przez szachy”.
reklama

Nauczyciele uczą w oparciu o program i podręcznik  Magdaleny Zielińskiej „Grajmy w szachy”. 

Szachy to gra i doskonałe narzędzie stymulujące rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka, kształtujące jego osobowość i pozwalające na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku. Dobrane metody pracy zapewniają łączenie treści teoretycznych i praktycznych. Po wprowadzeniu nowego materiału, pozostałą  część lekcji przeznacza się na grę i inne formy ćwiczeń praktycznych. Po okresie nauki zdalnej nastąpił powrót do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Stosowane procedury i zasady dotyczące organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. 

Turnieje szachowe są z powodu pandemii zawieszone, więc młodzi szachiści z entuzjazmem zareagowali na możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w I Mistrzostwach Polski Juniorów w Solvingu, czyli rozwiązywaniu zadań szachowych. W zawodach wzięło udział 717 uczniów z około 160 szkół, w tym – 80 z województwa łódzkiego. Na start zdecydowało się aż 37 uczniów SP nr 6 w Kutnie z klas I-VIII. Mogalo Interaktywna Edukacja – organizator I Mistrzostw Polski Juniorów w Solvingu, przyznał Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie tytuł „Szkoła na medal” za wysoką frekwencję, uzyskane przez  szachistów z Szóstki wyniki i „w dowód uznania profesjonalizmu oraz zaangażowania w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich interaktywnych konkursach przedmiotowych”.

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama