Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Lekcja historii z Muzeum Regionalnym. Rozmawiali o stosunkach polsko-ukraińskich

Opublikowano: śr, 12 gru 2018 18:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kutno odwiedził dziś historyk, Grzegorz Motyka. To były członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Jego specjalnościami są m.in. polski ruch oporu w latach 1939-1945, antysowieckie podziemie w środkowej Europie oraz stosunki polsko-ukraińskie. Właśnie ostatni z tych tematów był poruszany w trakcie dzisiejszego spotkania zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Reklama

Dzisiejszy wykład zorganizowany był w ramach „Spotkań z historią” i nosił tytuł „Stosunki polsko-ukraińskie w czasie II wojny światowej”.

- To bardzo trudny temat. Mówimy o wydarzeniach, które ogarnęły znaczny obszar terenu i dotyczyły właściwie milionów ludzi. Chciałbym nie ograniczać się tylko do II Wojny Światowej, ale także wyjaśnić państwu na czym polega ten współczesny polsko-ukraiński spór – mówił na wstępie Grzegorz Motyka.

Mówił, że w czasach II Rzeczpospolitej zdarzało się, że obywatele polscy narodowości ukraińskiej byli traktowani jak obywatele drugiej kategorii mimo, że ówczesna konstytucja gwarantowała wszystkim równość wobec prawa. Natomiast, jak mówił historyk, sami Ukraińcy znaleźli się wówczas w graniach państwa polskiego wbrew swojej woli w wyniku przegranej wojny.

Poniżej krótki zapis z dzisiejszego spotkania oraz zdjęcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)