Reklama

Reklama

"Zdrowo jem, więcej wiem!" w SP nr 6 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie bierze udział w rządowym projekcie realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”. Honorowym patronem projektu jest Pierwsza Dama – Agata Kornahauser-Duda.

Reklama

Projekt realizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Ma on charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej.

Główny cel projektu to: wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym przesłaniem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysł twórców projektu opiera się także o kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Koordynatorkami Projektu są: Daria Adamek i Katarzyna Wiktorek-Kubiak, będzie on realizowany w klasie 3b. 

Dotychczasowe zrealizowane tematy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!’ brzmią następująco: „Owoce i warzywa na co dzień i od święta”, „Baw się z nami – owocami, warzywami!, „Co powinny jeść dzieci? – piramida zdrowia”.

Info: SP nr 6 w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy