Reklama

Reklama

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z kolejną nagrodą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 27 mar 2022 19:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w dniu 26 marca uczestniczył w VII Kasztelańskich Spotkaniach Artystycznych w Sierpcu prezentując suitę spiską. ZPiTZK wytańczył i wyśpiewał 3. miejsce w kategorii dorośli.

Reklama

Zespoły zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe: dziecięce zespoły ludowe, zespoły młodzieżowe oraz zespoły studenckie i dorosłe. Razem w konkursie wzięło udział 35 zespołów. Konkurs oceniało 3-osobowe jury, które brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, opracowanie wokalne, technikę wykonania, dobór strojów, wartości wychowawcze, stopień trudności wykonywanych elementów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w swojej kategorii konkurował z 14 zespołami z całej Polski.

- Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i konkurencja była bardzo duża. Jednak jury postanowiło nas nagrodzić i przyznać nam 3 nagrodę za nasz pełni energi występ artystyczny, pełen żywiołu i śpiewu, nagrodzony gromkimi brawami przez widzów i inne zespoły, które gratulowały nam kondycji i pasji tanecznej widocznej podczas występu - komentuje Bożena Szymczak, prezes ZPiTZK. - Bardzo dziękujemy za przygotowanie nas na konkurs naszej choreograf Patrycji Bouts oraz kierownikowi kapeli Michałowi Mrozińskiemu, którzy zawsze wierzą w nas i potrafią wykrzesać z nas to, co potrafimy najlepiej. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny zaprezentować nasze miasto Kutno i pochwalić się kolejną nagrodą.

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka. Celem konkursu była popularyzacja tańca ludowego, stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów ludowych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi, młodziezowymi i dorosłymi zespolami folklorystycznymi oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci, młodzieży, dorosłych poprzez kontakt z tańcem, muzyką i piosenką.

Zespół Pieśni i Tańca zaprasza młodzież do zespołu oraz chłopców do sekcji dziecięcej. Próby odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury w poniedziałki i czwartki w godz. 17-18 dzieci oraz 18-20 młodzież i dorośli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy