Reklama

3 korzyści, które daje rekuperacja – Wrocław już z nich korzysta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

3 korzyści, które daje rekuperacja – Wrocław już z nich korzysta - Zdjęcie główne

InstalTechnik Wrocław | Systemy grzewcze i wentylacyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jesteś inwestorem nowego projektu architektonicznego? A może właśnie budujesz swój pierwszy dom? Z pewnością zależy Ci na tym, by wewnątrz nieruchomości panował przyjazny mikroklimat, który będzie wspierał zdrowie przyszłych mieszkańców i pozytywnie wpływał na ich samopoczucie. Niski poziom CO2, właściwa wilgotność i czyste powietrze – to daje rekuperacja. Wrocław jest miastem, które od dawna korzysta z tego rozwiązania.

Czym jest rekuperacja? Wrocław to miasto wielu nowych inwestycji

W branży wentylacyjnej rekuperacja oznacza system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Instalacja ta w sposób całościowy zastępuje stare sposoby wentylowania domu, czyli budowanie kominów grawitacyjnych przy jednoczesnym wpuszczaniu do wnętrz powietrza przez nieszczelne okna. Dziś każdy mieszkaniec uznaje takie okna za zepsute – kiedyś odpowiadały one za cyrkulację powietrza. Był to jednak wadliwy system, ponieważ od nieszczelnych okien wiało chłodem, co próbowano wyeliminować maksymalnym rozgrzaniem grzejników, co w rezultacie stanowiło mało ekologiczną i bardzo niewydajną metodę.

Nowoczesne rekuperatory odprowadzają z pomieszczeń nagrzane, nasycone dwutlenkiem węgla powietrze i wprowadzają do środka świeże, o właściwej temperaturze. Warto podkreślić, że pobierane z zewnątrz powietrze przechodzi przez oczyszczający filtr, a następnie trafia do wymiennika ciepła. Pozwala to na odzyskiwanie ciepła w zimowych miesiącach, lub też chłodu w okresie letnim. Dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się z oszczędności energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia. Co dokładnie oznaczają wymienione korzyści?

1. Rekuperacja Wrocław – sięgnij po czyste powietrze

Wrocław należy niestety do miast o jednym z najwyższych poziomów smogu na świecie. Rekuperacja oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji w całym domu, co wspiera układ oddechowy mieszkańców. Dodatkowo, w nowo wybudowanych nieruchomościach często w powietrzu unoszą się szkodliwe opary i chemikalia z farb, klejów czy silikonów meblowych – nowoczesny system wentylacji poradzi sobie również z nimi. 

2. Kontroluj poziom wilgotności

Zbyt wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniach może przyczynić się do namnażania szkodliwych pleśni, a także podrażnienia płuc ich zarodnikami. Na negatywne skutki oddziaływania grzybów w szczególności narażone są małe dzieci, alergicy, osoby o obniżonym poziomie odporności oraz cierpiące na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Zaawansowana technologicznie rekuperacja całkowicie eliminuje ten problem.

3. Rekuperatory we Wrocławiu pilnują niskiego poziomu CO2

Dwutlenek węgla nie jest szkodliwym gazem, ale jeśli jego stężenie w powietrzu rośnie – odczuwamy to jako „nieświeże”, „duszne” powietrze. Czujniki CO2 zainstalowane na rekuperatorach dostosowują potrzebę wymiany powietrza do stężenia dwutlenku węgla panującego wewnątrz. Odpowiednio wykonana instalacja rekuperacji to gwarancja komfortu przebywania we własnym domu.

Rekuperacja we Wrocławiu lub okolicach z pomocą firmy Instal Technik

Zastanawiasz się nad montażem nowoczesnego systemu rekuperacji w swoim domu? Postaw na zaufaną i doświadczoną firmę, jaką jest Instal Technik. Specjaliści zadbają, by Twój wymarzony dom był oazą relaksu i przestrzenią pełną zdrowego powietrza, a nie polem bitwy o energię i właściwą temperaturę. Już dziś wejdź na stronę marki Instal Technik i skorzystaj z formularza kontaktowego – zadbaj o swój komfort oraz oszczędności.

 

 

Znajdziesz nas pod adresem: 

ul. Daszyńskiego 5/6,
56-400 Oleśnica

lub na naszej stronie: InstalTechnik.pl

Źródło: InstalTechnik Wrocław | Systemy grzewcze i wentylacyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE