Reklama

3 najciekawsze formy ukrytych dyktafonów

Opublikowano:
Autor:

3 najciekawsze formy ukrytych dyktafonów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W pewnych momentach naszego życia, pracy zawodowej lub w przypadku pewnych konfliktów pojawia się potrzeba nagrania rozmów lub innych zdarzeń. Czasem skorzystanie z telefonu lub dyktafonu w tradycyjnej formie okazuje się niemożliwe. Wtedy trzeba kombinować. Producenci sprzętu szpiegowskiego właśnie na takie okazje przygotowali urządzenia nagrywające dźwięk przypominające lub praktycznie nieróżniące się od urządzeń czy przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Warto się tym zainteresować i wiedzieć, jaki ma się wybór.

Pendrive

Najmniej spodziewane formy dyktafonów to takie, z których korzysta się aktywnie. Do grona tego typu urządzeń należy pendrive, którego można wykorzystywać nie tylko do przechowywania plików. nagrywania, ale także do

Tego typu rejestratory można spotkać w dwóch wariantach.

  • Atrapy, które wymagają dodatkowej pamięci do nagrywania (np. karty microSD). Przez to komputer, do którego włoży się pendrive’a, nie rozpozna urządzenia – to może wzbudzić podejrzliwość u podsłuchiwanego.
  • Prawdziwego pendrive’a z funkcją nagrywania – w tym wariancie jednak nagrania są zapisywane w pamięci urządzenia, co przy zbyt małej ostrożności może spowodować, że dyktafon zostanie zdemaskowany.facebook.com
Podłączony pendrive do komputera lub innego urządzenia nie musi polegać na ograniczonej pojemności akumulatora, dzięki czemu może nagrywać aż do zapełnienia pamięci.

Przedłużacz

Kto zwraca uwagę na przedłużacz? Chyba nikt. Ważne jest, by spełniał swoje zadanie, a nie wyglądał. Właśnie dlatego rejestrator dźwięku zakamuflowany w ten sposób nie wzbudzi żadnych podejrzeń. Wystarczy podmienić go za inny przedłużacz w biurze lub innych pomieszczeniach, a dyktafon będzie nagrywał dźwięk aż do zapełnienia pamięci. Dzięki podłączeniu do prądu nie trzeba martwić się, ile czasu wytrzyma bateria.

Długopis

Warto mieć go zawsze przy sobie. Oczywiście po to, by w razie czego zapisać sobie ważne terminy, uwagi i inne notatki… a przy okazji także nagrać niewygodne dla niektórych rozmowy i informacje.

Można poczuć się niczym w filmie szpiegowskim, kiedy będąc otoczonym przez współpracowników, tylko my wiemy, że całe spotkanie, rozmowa za zamkniętymi drzwiami czy konferencja jest nagrywana. Kamera w długopisie to zdecydowanie najbardziej popularna na filmach forma ukrycia kamery.

Tego typu urządzenie jest idealne do rejestrowaniu dźwięku w miejscach, w których nie mamy możliwości ingerować z pomocą np. pendrive’a czy przedłużacza. W takich momentach przydaje się właśnie coś, co można wnieść bez wzbudzania podejrzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE