Reklama

5 powodów, dla których warto wybrać sitodruk jako metodę nadruku na odzieży

Opublikowano:
Autor:

5 powodów, dla których warto wybrać sitodruk jako metodę nadruku na odzieży - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Personalizowana odzież cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Do wykonywania nadruków na ubraniach wykorzystywane są bardzo różne metody. Do tych wybieranych wyjątkowo często bez wątpienia należy sitodruk. Jest to najstarsza metoda poligraficzna. Mimo że obecnie metod wykonywania nadruków na odzieży jest naprawdę wiele, technika druku sitowego nie poszła zapomnienie. Ma ona bowiem wiele zalet.

1.Szerokie zastosowanie

Sitodruk nie bez powodu jest wyjątkowo często wybieraną metodą znakowania odzieży. Jedną z zalet druku sitowego jest jego bardzo szerokie zastosowanie. Technikę tę można wykorzystać bowiem do znakowania odzieży wykonanej z bardzo różnych materiałów. Nadruk może zostać wykonany nie tylko na tkaninach, ale także na dzianinach. Również na odzież uszytą ze skóry metodą druku sitowego można nanieść ciekawe nadruki. Jedyną tkaniną, na której sitodruk się nie sprawdza jest polar.

2.Wysokie walory estetyczne

Nadruki wykonane na odzieży metodą druku sitowego posiadają bardzo wysokie walory estetyczne. Wykorzystanie do wykonania nadruków wysokiej jakości farb sprawia, że nadruk jest wyjątkowo trwały i efektowny. Nawet po wielu tygodniach, a nawet miesiącach od wykonania wciąż zachwyca on wyrazistością i głębią barw. Nadruki nie bledną pod wpływem promieniowania słonecznego. Są odporne także na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest też to, że nawet po wielu praniach nie znikają z ubrań – trwałość na wysokim poziomie jest naprawdę dużym atutem sitodruku.

3.Możliwość wykonania zarówno prostych, jak i skomplikowanych nadruków

Sitodruk można wykorzystać do wykonania zarówno bardzo prostych, jak i bardziej skomplikowanych nadruków. Co więcej, technika ta sprawdza się do znakowania odzieży także gorszej jakości. Oczywiście najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć, wykonując nadruki na dobrej jakościowo odzieży. Technika sitodruku pozwala na wykonanie nadruków z dodatkowymi efektami. Można uzyskać na przykład efekt zamszu, złota albo srebra. Wykorzystując technikę druku sitowego, można osiągnąć również efekt 3D.

4.Przystępne ceny

Technika druku sitowego jest jedną z tańszych technik poligraficznych. To, że wykonywanie nadruków metodą sitodruku nie kosztuje zbyt wiele, jest kolejną zaletą tej techniki. Sitodruk może zostać wykorzystany nawet do wykonania nadruku na jednej koszulce czy czapce. Im jednak nakład jest wyższy, tym cena staje się coraz bardziej atrakcyjna. Na ogół pole zadruku wynosi 35x50 cm. Nie oznacza to jednak, że stosując sitodruk, nie można wykonać większego nadruku.

5.Technika idealna do znakowania różnej odzieży

Druk sitowy doskonale nadaje się do znakowania bardzo różnej odzieży. Z powodzeniem może zostać wykorzystany do wykonywania nadruków na odzieży roboczej. Technika ta sprawdzi się także w przypadku ubrań sportowych oraz tych noszonych na co dzień. Co ważne, ubrania, na których widnieją nadruki wykonane metodą sitodruku można nosić bez obaw. Farby, które są wykorzystywane są całkowicie bezpieczne. Odzież można też prać tak często, jak tego wymaga. Można ją również wirować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy