Reklama

Reklama

5 zastosowań wiaderek z pokrywką

Opublikowano:
Autor:

5 zastosowań  wiaderek z pokrywką - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Tworzywo sztuczne jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów zarówno w branży spożywczej, jak i chemicznej. Choć z plastiku powstaje wiele rodzajów opakowań, to największą popularnością cieszą się wiadra z pokrywką. Świetnie nadają się do przechowywania różnego rodzaju produktów, także sypkich i łatwo psujących się. Sprawdź, jakie mają zastosowania w różnych branżach.

Reklama

Wiaderko z pokrywką – rodzaje

Wiele pojemników wykorzystywanych zarówno w branży spożywczej, jak i chemicznej powstaje z polipropylenu. To bezbarwne i bezwonne tworzywo sztuczne, które jest dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Czym jeszcze się charakteryzuje? Jest łatwe w obróbce i odporne na wilgoć oraz działanie większości kwasów i zasad. Powstałe z niego pojemniki są lekkie i trwałe. Doskonale nadają się więc do przechowywania żywności, także tej uwodnionej, tłustej i kwaśnej.

Wiaderko z pokrywką to pojemnik, który można spotkać w niemal każdym gospodarstwie domowym. Chroni przechowywaną żywność przed rozlaniem, wysypaniem lub zanieczyszczeniem. W jaki sposób? Przyjrzyjmy się jego konstrukcji. Wiaderka z pokrywką (np. firmy Plast-Box) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby:

  • zapobiec przypadkowemu rozlaniu lub wysypaniu ich zawartości;
  • ułatwić paletyzację w zakładzie produkcyjnym, magazynie sklepowym lub przydomowej piwnicy;
  • chronić zawartość przed działaniem warunków atmosferycznych, szkodników oraz mikroorganizmów.
Pokrywka nie tylko chroni zawartość przed przypadkowym użyciem, ale także ułatwia wielokrotne korzystanie z wiadra. Ponadto wiadra plastikowe posiadają wygodne uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego, które umożliwiają wygodny transport produktów. Wiadra dostępne na rynku dzielą się na jednoobrzeżowe lub dwuobrzeżowe. Mają także różną pojemność: od 0.33 l do nawet 33 l. Powstają przede wszystkim w technologii formowania wtryskowego.

Zastosowanie wiaderek z pokrywką

  1. Produkty żywnościowe sypkie
Wiaderka z pokrywką są wykorzystywane do przechowywania produktów sypkich, czyli m.in. kaszy, mąki, ryżu, otrębów, płatków, pestek, ziaren, a także koncentratów paszowych, granulatów czy chrupek. Plomba zabezpieczająca chroni zawartość przed wysypaniem.

  1. Łatwo psujące się artykuły spożywcze
Wiadra o dużej pojemności oraz wiaderka małolitrażowe nadają się do przechowywania w warunkach chłodniczych. Z tego rodzaju opakowań korzystają m.in. producenci nabiału, lodów, a także przetworów rybnych i warzywno-owocowych.

  1. Chemia budowlana
Farby, lakiery, tynki, kleje, gładzie i szpachle to produkty, które powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu w opakowaniach, które z jednej strony chronią zawartość przed zanieczyszczeniem, a z drugiej zabezpieczają znajdujące się w nich materiały przed przypadkowym i nieprawidłowym użyciem.

  1. Chemia gospodarcza
Konsumenci doceniają funkcjonalne rozwiązania. Dlatego producenci proszków do prania, odplamiaczy, środków wybielających czy nawet tabletek do zmywarek często sięgają po praktyczne wiaderka, które ułatwiają codzienne korzystanie z produktów w kuchni czy łazience.

  1. Chemia ogrodnicza
Plastikowe wiadra z pokrywą są odporne na działanie umiarkowanych warunków atmosferycznych. Dzięki temu mogą być wykorzystywane także w ogrodzie. W tego typu opakowaniach można znaleźć m.in. nawozy, środki użyźniające do gleby, środki ochrony roślin, wyściółki i nasiona.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE