Reklama

Akcje, na które warto zwrócić uwagę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Akcje, na które warto zwrócić uwagę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Jesteśmy w końcówce sezonu wyników finansowych za pierwszy kwartał, gdzie około 92% spółek z S&P 500 podało już swoje wyniki. Większość przebiła oczekiwania. Dlaczego?

Jesteśmy w końcówce sezonu wyników finansowych za pierwszy kwartał, gdzie około 92% spółek z S&P 500 podało już swoje wyniki. Większość przebiła oczekiwania. Dlaczego?

Łączny spadek zysków dla S&P 500 w ostatnim kwartale wynosi jak dotąd 2,5%. Oznacza to, że jesteśmy na dobrej drodze do drugiego z rzędu kwartału spadku zysków firm, tzw. recesji zysków.

Jednak ruchy na szerokim rynku mogą przesłonić to, co dzieje się w poszczególnych spółkach. Spojrzenie wstecz na wyniki z poprzedniego kwartału nie zawsze jest wskaźnikiem tego, co nadejdzie.

Przedstawimy akcje, które są ostatnio popularne wśród inwestorów. Co warto o nich wiedzieć?

Li Auto Inc (LI)

Ten chiński producent pojazdów elektrycznych robi furorę, dzięki swoim pojazdom elektrycznym z serii Li One i Li L. Może to być jedna z lepszych okazji do osiągnięcia zysków na rewolucji EV.

Firma przekracza oczekiwania w swoich raportach dotyczących produkcji i zysków. Dotyczy to również danych z kwietnia, gdzie firma dostarczyła ponad 25 000 pojazdów, przebijając oczekiwania analityków, którzy spodziewali się około 22 000 sztuk.

Pojawiają się jednak obawy o ogólne spowolnienie popytu na pojazdy elektryczne w Chinach oraz silna konkurencja na rynku.

Trzeba przyznać, że krajobraz pojazdów elektrycznych wciąż się rozwija, szczególnie w Chinach.

Spotify Technology SA (SPOT)

Do 12 maja, akcje Spotify wzrosły o 80,5%. To jeden z najlepszych wyników na Wall Street w 2023 roku.

Już w 2018 roku, kiedy Spotify zrobiło furorę dzięki dość unikalnemu formatowi pierwszej oferty publicznej "direct listing", pierwsze akcje sprzedawano za ponad 160 USD za sztukę.

Kwietniowy raport finansowy wykazał, że Spotify ma obecnie 515 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. To stanowi 22% wzrost w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Z drugiej strony, stosunek płatnych słuchaczy premium do słuchaczy wspieranych reklamami wydaje się być w ciągłym spadku.

Target Corp. (TGT)

Rok temu akcje Target rozbiły się o 25% w ciągu jednej sesji handlowej wokół majowego raportu zysków]. I nawet teraz, akcje pozostają ponad 30% poniżej swoich maksimów z początku 2022 roku.

W lutym firma pobiła szacunki dotyczące raportu za czwarty kwartał. Sprzedaż stała się bardziej skoncentrowana na podstawowych produktach, takich jak artykuły spożywcze.

Ostatnie dane dotyczące inflacji wydają się pokazywać, że ceny zaczynają się stabilizować, a wraz z kwietniowymi danymi pokazującymi, że stopa bezrobocia spadła do 3,4% - jest to najniższy poziom od 1969 roku - wielu inwestorów uważa, że sprawy mogą wyglądać lepiej. Jeśli wyniki Target w pierwszym kwartale nie były tak złe, jak się obawiano, może to być sygnał, że wydatki konsumenckie ogólnie mogą być w lepszej kondycji.

Barric Gold Corp

Barrick Gold Corp. zajmuje się produkcją i sprzedażą złota i miedzi, a także działalnością powiązaną, taką jak poszukiwanie i rozwój kopalni. Działa poprzez następujące segmenty: Barrick Nevada, Veladero, Pueblo Viejo, Lagunas Norte, Turquoise Ridge, Acacia i Pascua-Lama. Firma została założona przez Petera D. Munka w 1983 roku, a jej siedziba znajduje się w Toronto w Kanadzie.

Akcje związane z surowcami są ciekawą opcją, którą warto dodać do portfela. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij tutaj: https://j2t.com/pl/tickerinfo/gold/

Tyson Foods Inc (TSN)

Teoretycznie, akcje z grupy consumer staples są bezpieczną przystanią w czasie kłopotów. Jednak producent mięsa Tyson nie wygląda stabilnie.

W środowisku inflacyjnym konsumenci mają tendencję do wycofywania się z droższych źródeł białka, w tym wołowiny i produktów wieprzowych z firm takich jak Tyson. W swoim raporcie za drugi kwartał, firma stwierdziła, że zyski załamały się z powodu rosnących kosztów karmienia zwierząt i transportu produktów spożywczych na rynek. W rezultacie zysk operacyjny i skorygowany zysk na akcję spadły o 84%.

Akcje spadły o 19,5% w zeszłym tygodniu. Jednak warto wziąć pod uwagę wsteczny charakter zysków wraz z bardziej korzystnymi danymi dotyczącymi konsumentów i trendów cenowych. Kurs ma szansę wzrosnąć i zaskoczyć inwestorów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy