Reklama

Automaty vendingowe BHP – dlaczego ich potrzebujesz?

Opublikowano: czw, 20 sie 2020 21:03
Autor:

Automaty vendingowe BHP – dlaczego ich potrzebujesz? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Dotychczas automaty vendingowe kojarzyły nam się przede wszystkim z napojami i przekąskami. Jednakże coraz częściej pełnią one funkcję magazynu artykułów BHP dla pracowników. Tym samym umożliwiają zaoszczędzenie budżetu przy jednoczesnym zapewnieniu braku przestojów w pracy. Sprawdzamy, jak działają oraz jakimi zaletami się wyróżniają.

1. Czym są automaty vendingowe?

2. Zalety automatów vendingowych

Czym są automaty vendingowe?

Automaty vendingowe to nic innego, jak maszyny, które umożliwiają wydawanie środków ochrony pracy, materiałów oraz innych artykułów, które są potrzebne w trakcie wykonywania obowiązków. Pełnią one zatem funkcję magazynu. Jednocześnie jednak nie wymagają dodatkowych osób do obsługi ani kontroli. Wszystko dzieje się w sposób w pełni zautomatyzowany, pozwalając nam przy tym zaoszczędzić pieniądze oraz czas.

Z całą pewnością automaty vendingowe mogą przypominać nam maszyny z przekąskami, jakie niekiedy widzimy w miejscach publicznych. Działają one na podobnej zasadzie. Jednakże do wydania towaru nie potrzebujemy pieniędzy, ale karty czy też innego sposobu na identyfikację pracownika. Automaty są jednak tak samo proste i przyjazne w obsłudze. Pracownik, który chce pobrać dany artykuł, wpisuje tylko jego numer oraz ilość, a automat to wydaje. Jednocześnie zapisuje on wszystkie informacje, aby móc sporządzać odpowiednie raporty i zarządzać asortymentem BHP.

Zalety automatów vendingowych

Automaty vendingowe nie są wyłącznie nowinką techniczną, ale pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów oraz lepsze zarządzanie stanem magazynu. Sprawdzą się one przede wszystkim tam, gdzie praca wymaga ciągłej rotacji produktów. Pracownicy zaś potrzebują do nich łatwego dostępu. Dzięki automatom nie potrzebujemy zaś dodatkowego pomieszczenia na magazyn.

Każde pobranie lub zwrot artykułu jest zapisywany w module raportów, dzięki czemu możemy sprawdzić stany magazynowe oraz ilość pobranych produktów przez pracowników. Raporty tego rodzaju będą niezwykle użyteczne dla działu zakupów, jak też księgowości.

Szacuje się, że automaty vendingowe pozwolą nam zmniejszyć zużycie produktów nawet o 50%. Pod naszą kontrolą są limity dla pracowników oraz pełna kontrola pobrań, aby dostęp do produktów był sprawny i możliwy dla osób na właściwych stanowiskach.

Jeśli chcemy zaoszczędzić czas oraz moce przerobowe na wydawanie artykułów BHP, a jednocześnie zapewnić do nich dostęp 24/7, warto rozważyć automaty vendingowe, które mogą pojawić się także w naszym zakładzie pracy. Ich ofertę odnajdziemy na stronie internetowej: https://centrumbhp.pl/automaty-vendingowe/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE