Reklama

Awaria prądu w biurze? Dowiedz się, gdzie ją zgłosić!

Opublikowano:
Autor:

Awaria prądu w biurze? Dowiedz się, gdzie ją zgłosić! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Awaria prądu w biurze może całkowicie zastopować jego pracę, zwłaszcza jeśli pracownicy wykorzystują komputery i inne urządzenia wymagające stałego poboru energii. Co zrobić w takiej sytuacji i gdzie zgłosić awarię energii?

Awaria prądu w większym biurowcu

Jeśli dojdzie do awarii w budynku, w którym znajduje się wynajmowane biuro, przerwa w dostawie może mieć rozmaite przyczyny. Wówczas należy skontaktować się z administratorem budynku lub działem administracji firmy. Zdarza się, że wystarczy zajrzeć do bezpieczników, ale w większości przypadków sprawą powinni zająć się fachowcy odpowiadający za utrzymanie budynku. To do nich należy weryfikacja, dlaczego nastąpiła awaria prądu w konkretnym biurze. Pewną wskazówką będzie oczywiście informacja, czy w sąsiednich biurach problem także się pojawił.

Awaria prądu w małej firmie

Jeśli do awarii prądu dojdzie w firmie będącej właścicielem budynku, rozwiązanie problemu wygląda nieco inaczej. W pierwszej kolejności warto sprawdzić bezpieczniki, a następnie przekonać się, czy awaria prądu objęła także sąsiednie budynki. Jeśli awaria dotyczy wyłącznie budynku, w którym znajduje się biuro, o pomoc należy poprosić fachowców. Oznacza to bowiem, że problem obejmuje instalację elektryczną wewnątrz budynku. Osoby, które nie mają fachowej wiedzy, nie powinny próbować samodzielnie przeprowadzać napraw.

Kiedy awaria prądu dotyczy całej okolicy, należy wezwać pogotowie energetyczne. Wystarczy zadzwonić pod numer 911. Jeśli awaria jest poważniejsza, niż tylko przerwa w dostawie, a dostrzeżone zostały nieprawidłowości, wezwanie pogotowia jest niemal obowiązkiem, bo usterki mogą zagrażać życiu. Pogotowie energetyczne można również wezwać poprzez wiadomość SMS lub formularz zgłoszeniowy. Te drogi kontaktu dotyczą – oczywiście – przede wszystkim przerw w dostawach, czyli sytuacji nieniosących za sobą zagrożenia.

Źródła awarii prądu

Niekiedy przerwy w dostawie prądu błędnie utożsamia się ze sprzedawcą energii elektrycznej. W rzeczywistości, nie ma on nic wspólnego z dostarczaniem prądu, bo tym zajmuje się dystrybutor, który jest odpowiedzialny za sieć energetyczną. Więcej na temat roli sprzedawcy i dystrybutora w dostarczaniu energii elektrycznej można przeczytać na stronie Po Prostu Energia, niezależnego sprzedawcy prądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE