Reklama

Bezpieczne zakupy w internecie z kartą Paysafecard

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczne zakupy w internecie z kartą Paysafecard - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci? Paysafecard może być idealnym rozwiązaniem! To elektroniczna metoda płatności, która umożliwia dokonywanie transakcji bez ujawniania danych osobowych ani informacji o rachunku bankowym. Coraz więcej osób wybiera taką opcję – dowiedz się, jak działa konto Paysafecard i gdzie kupić Paysafecard.

Jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci?

Liczba płatności dokonywanych w internecie stale rośnie i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. To przede wszystkim ogromna wygoda oraz możliwości, które byłyby niedostępne przy korzystaniu z fizycznych placówek. Należy jednak zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo – podstawą jest robienie zakupów tylko na zaufanych stronach.

Aby ochronić się przed wyciekiem lub kradzieżą danych, warto stosować kilka zasad, które pozwolą uniknąć różnych problemów na tym polu. Przede wszystkim przy wykonywaniu płatności należy korzystać jedynie ze stron, które dysponują certyfikatem SSL i korzystają z protokołu HTTPS. Można to sprawdzić w łatwy sposób – większość przeglądarek wyświetla ikonę zamkniętej kłódki na pasku adresu, jeśli strona jest odpowiednio zabezpieczona. Dodatkowo sam adres powinien rozpoczynać się od „https://”.

Postaw na bezpieczne metody płatności, takie jak Paysafecard

Nawet jeśli strona spełnia warunki bezpieczeństwa, warto samodzielnie sprawdzić wiarygodność sklepu, np. szukając o nim opinii w internecie. Chcąc chronić się przed internetowymi kradzieżami, należy także korzystać z bezpiecznych i zaufanych metod płatności. Jedną z nich jest Paysafecard. Oprócz wysokiego stopnia ochrony danych można dzięki temu liczyć także na anonimowość – przy korzystaniu z tego systemu cyberprzestępcy nie mają dostępu do danych osobowych ani informacji o rachunku bankowym.

Jak działa konto Paysafecard?

Korzystanie z Paysafecard polega na zakupie wirtualnej karty, która zawiera unikatowy kod. Są one dostępne w różnych nominałach: 20, 30, 50, 100, 200 zł. Aby zapłacić za pomocą tego systemu, należy wybrać odpowiednią opcję podczas dokonywania zakupów w sklepie akceptującym tę metodę. Następnie należy wprowadzić 16-cyfrowy kod – to wszystko! Co więcej, z karty można korzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania środków. Dodatkowo na stronie internetowej dostawcy można założyć konto Paysafecard, które umożliwia wykonywanie wygodnych transakcji online.

Gdzie kupić Paysafecard?

Karty Paysafecard można nabyć w różnych punktach sprzedaży, takich jak kioski, sklepy spożywcze czy stacje benzynowe. Dla wielu osób najwygodniejszą opcją będą sklepy Żabka – punkty tej sieci są dostępne w praktycznie każdym mieście w całej Polsce. Są one ponadto otwarte od 6:00 do 23:00, a spora część funkcjonuje nawet w niedzielę, dzięki czemu zakup karty staje się jeszcze wygodniejszy. Po zakupie nie trzeba wykonywać żadnej dodatkowej weryfikacji – wystarczy wprowadzić kod podczas realizowania płatności w internecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy