Reklama

Chroń kapitał z Casparem

Opublikowano:
Autor:

Chroń kapitał z Casparem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Jest wiele rodzajów funduszy przeznaczonych dla różnych klientów. Są takie, które zostały stworzone z myślą o bogatych klientach szukających sposobów pomnożenia swojego kapitału oraz takie, w które można inwestować zaledwie 100 zł miesięcznie. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o popularności funduszy jest poziom ryzyka i bezpieczeństwa, które oferują.

Lokaty bankowe to jedne z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Niestety nie możemy również cieszyć się zbytnim wzrostem kapitału, bo oprocentowanie lokat jest niewielkie, stopy procentowe są wciąż na niskim poziomie, a rosnąca inflacja stwarza groźbę, że potencjalny zysk wynikający z inwestycji w lokatę bankową zniknie.

Inwestorzy, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, ale jednocześnie liczą na zysk, powinni zainteresować się funduszem Caspar Ochrony Kapitału. COK inwestuje w obligacje skarbowe oraz wybrane obligacje korporacyjne i jednostki uczestnictwa innych funduszy o niskim ryzyku. Z tego powodu klienci Caspara nie powinni się obawiać negatywnych skutków dla swoich inwestycji - rolą zarządzającego jest jak największe ograniczanie ryzyka poprzez wybieranie najmniej ryzykownych składników do portfela.

Klienci Caspara nie ponoszą ryzyka walutowego oraz relatywnie małe ryzyko kredytowe – to bardzo ważna informacja dla każdego, kto jest zainteresowany Casparem Ochrony Kapitału. W dodatku ryzyko stopy procentowej jest ograniczone do minimum, wszystkie papiery w portfelu są płynne i wyceniane rynkowo. Gwarancja przejrzystości inwestycji jest bardzo ważna i z pewnością pomoże każdemu zainteresowanemu w podjęciu decyzji.

Caspar Ochrony Kapitału to rodzaj „bezpiecznej przystani” dla inwestorów, którzy obawiają się strat na rynku funduszy bardziej ryzykownych. Oczywiście istnieje możliwość wahań wartości jednostki, ale celem funduszu jest ochrona kapitału klientów w terminie pół roku i dłuższym. „Inwestorzy, którzy wybrali ten konkretny subfunduszu, mają powody do zadowolenia. W roku minionym wypracowaliśmy dla nich stopę zwrotu na poziomie 2,9%, a od 1 stycznia do 7 czerwca, stopa zwrotu to 0,89%” – mówi współzarządzający funduszem Wojtek Kseń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE