Reklama

Reklama

Co zrobić gdy dzwoni nieznany numer telefonu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co zrobić gdy dzwoni nieznany numer telefonu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma swój własny telefon komórkowy. Mało tego - bardzo często ludzie posiadają nawet więcej egzemplarzy. Taki wynalazek ma wiele korzyści. Jednak posiada także pewne wady. Jedną z nich jest to, że mogą chcieć się z nami skontaktować osoby, z którymi nie chcemy mieć kontaktu. Szczególnie niebezpieczne mogą być dla nas połączenia z obcych numerów. W końcu nigdy nie mamy gwarancji, że po drugiej stronie słuchawki nie znajduje się czasem osoba, która chce nas oszukać.

Reklama

Wyszukiwanie numerów krok po kroku.

 

Jest kilka sytuacji związanych z telefonami, na które powinniśmy szczególnie uważać. Przede wszystkim są to wszystkie przypadki, w których główną rolę odgrywają nieznajome dla nas numery telefonów, czyli inaczej mówiąc wszystkie te, których nie mamy zapisanych w pamięci naszego telefonu komórkowego. Jeśli widzimy na ekranie telefonu ciąg cyfr, który nic a nic nam nie mówi to jak najszybciej powinniśmy podjąć działanie, polegające na odkrycie kto stoi za tym numerem. Jednak pod żadnym pozorem nie warto odbierać takiego połączenia. Chyba, że jest się gotowym ponieść tego negatywne konsekwencje. Również najgorsze co wtedy możemy zrobić to nie robić nic. Wtedy nie ma opcji, że zweryfikujemy tożsamość abonenta, który chce się z nami skontaktować. Dlatego wtedy konieczne jest zastanowienie się jak sprawdzić czyj to numer. Najlepiej jednak już wcześniej poznać podstawowe zasady z tym związane, dzięki temu w momencie pojawienia się kłopotu będzie można natychmiastowo zareagować.

Nie odbieraj wszystkiego jak leci

 

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego staramy się wszystkich uczulić na to, aby nie odbierać wszystkich nieznanych numerów albo na nie nie oddzwaniać. Powód jest bardzo prosty - ponieważ możemy stracić sporo nerwów i pieniędzy. A dlaczego? To sposób oszustów na działanie w białych rękawiczkach. Jeśli na ekranie telefonu widzimy zagraniczny numer sprawa jest nieco prostsza. Szczególnie, jeśli nie znamy nikogo zza granicy. Jeśli jednak to nieznany numer z Polski - to może być każdy. Może coś się stało? A może to nowy numer kogoś bliskiego? A może to daleka ciotka, której rodzice podali nasz numer? Tymczasem po drugiej stronie czai się oszust, który chce wykraść nasze dane wrażliwe i pieniądze. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzanie czyj to numer.

 

Recepta na nieznane numery.

 

Serwis infonumer.pl to najlepszy z możliwych sposobów na sprawdzenie tego, do kogo należy nieznany numer telefonu. Dzięki skorzystaniu z tego portalu można rozwiać wszelakie wątpliwości związane z obcymi numerami telefonów. I to zarówno komórkowymi, stacjonarnymi, krajowymi, jak i tymi pochodzącymi zza granicy. Wszystko to jest możliwe dzięki informacjom, które znajdują się w tej bazie numerów. Ważne jest, że dzięki rzeszy użytkowników wyszukiwarka ta cały czas się rozrasta. Bowiem warto wiedzieć, że to właśnie inni internauci dodają tam nowe numery oraz opinie i komentarze na ich temat. Mogą również oceniać je jako numery negatywne lub pozytywne. Wystarczy, że posiadają oni wiedzę na temat jakiegoś konkretnego numeru. Mało tego, mogą oni również sprawdzać informacje dodane przez inne osoby, weryfikować je i porównywać ze swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Na tej stronie internetowej dostępne są również zestawienia, które wskazują na najbardziej niebezpieczne numery, jakie znajdują się w tej bazie. Możesz zapoznać się z nimi, dzięki czemu od razu będziesz wiedział, kiedy pojawia się zagrożenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy