Reklama

Colostrum bovinum – remedium na problemy zdrowotne?

Opublikowano:
Autor:

Colostrum bovinum – remedium na problemy zdrowotne? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nie istnieją cudowne leki ani suplementy, które wyleczą każdą chorobę lub jej zapobiegną, ale badania potwierdzają, że colostrum bovinum sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej. W jaki sposób oddziałuje na organizm?

Czym jest colostrum bovinum?

Tuż przed porodem i w pierwszych dniach po nim gruczoły mlekowe ssaków wydzielają colostrum, które przekształca się stopniowo w mleko. Colostrum bovinum pozyskiwane od krów jest nazywane również siarą bydlęcą lub młodziwem. Występuje w nim ponad 250 substancji różnorodnego pochodzenia. Aktywność tych składników jest nawet czterdziestokrotnie wyższa niż w mleku kobiecym. Przychodzące na świat cielęta są pozbawione sprawnie działającego systemu odpornościowego, a przy tym są jeszcze bardziej narażone na działanie bakterii i szkodliwych czynników zewnętrznych niż niemowlęta, co powoduje, że młodziwo bydlęce zawiera o wiele więcej immunoglobulin chroniących przed zachorowaniem. Colostrum jest również pełne czynników wzrostu warunkujących prawidłowy rozwój.

Jakie składniki aktywne znajdują się w młodziwie?

Oprócz immunoglobulin w siarze bydlęcej znajdują się: lakteniny, laktoperoksydazy, leukocyty, laktoferyna i lizozym. W sumie wyodrębniono aż 19 aminokwasów egzogennych występujących w colostrum zaraz po porodzie. 80% białek to białka serwatkowe a 20% kazeinowe. Młodziwo obfituje również w witaminy: A, D, E, C, B1, B2 i B12 oraz minerały takie jak: wapń, fosfor, potas, magnez, sód, chlor, cynk, mangan, żelazo, kobalt, siarka, glin i selen. Warto podkreślić, że obecność żelaza jest wielokrotnie większa niż w mleku kobiecym. Nie tylko siara bydlęca jest pożądanym suplementem uzupełniającym codzienną dietę. Wiele cennych składników zawiera mleko klaczy, które również jest polecane przez dietetyków. Wśród preparatów dostępnych na rynku doskonałą jakość prezentuje Colostrum Genactiv. Ze względu na pobieranie colostrum w pierwszych dwóch godzinach po ocieleniu można być pewnym, że zawiera najbardziej wartościowe składniki w najwyższym stężeniu. Więcej informacji o suplementach i kosmetykach można uzyskać, odwiedzając stronę http://genactiv.eu. Można sprawdzić nawet, z jakich hodowli krów i koni są pobierane cenne substancje.

W jaki sposób siara bydlęca wspomaga funkcjonowanie organizmu człowieka?

Młodziwo wpływa pozytywnie na ogólne funkcjonowanie organizmu człowieka, ponieważ wzmacnia układ immunologiczny i powoduje wzrost sił witalnych. Charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym. Przeciwdziała stanom zapalnym. Zdrowotne działanie colostrum obejmuje również problemy gastryczne. Siara bydlęca wpływa dobroczynnie na funkcjonowanie jelit. Pomaga zachować równowagę flory bakteryjnej i przeciwdziała nadmiernej przepuszczalności. Zwalcza wiele problemów skórnych i chroni przed rozwojem poważnych chorób skóry. Zmniejsza trądzik. Dzięki właściwościom regeneracyjnym przyspiesza gojenie uszkodzeń naskórka. Działa również regenerująco na mięśnie i ścięgna, dlatego suplementy z colostrum są polecane sportowcom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE