Reklama

Czy czajnik bezprzewodowy to wygodne rozwiązanie dla Twojej kuchni?

Opublikowano:
Autor:

Czy czajnik bezprzewodowy to wygodne rozwiązanie dla Twojej kuchni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Czajnik bezprzewodowy to jedno z tych urządzeń kuchennych, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Dobry czajnik gotuje szybko, sprawnie i cicho. W krótkim czasie można zaparzyć kawę lub herbatę.

Dlaczego warto mieć czajnik bezprzewodowy?

Czajniki bezprzewodowe (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/czajniki-bezprzewodowe) są znacznie wygodniejsze w używaniu niż tradycyjne, które trzeba stawiać na kuchence. Do największych zalet czajników elektrycznych należą:

 

– Brak gwizdka – czajnik elektryczny pracuje stosunkowo cicho, po zakończeniu pracy po prostu wyłącza się, nie stawiając na nogi wszystkich domowników. Nawet gotowanie wody w nocy (gdyby zaszła taka potrzeba) nie będzie problemem.

 

– Obrotowy czajnik bezprzewodowy można łatwo odstawić zarówno jedną, jak i drugą ręką. Nie ma określonej pozycji na podstawce, której trzeba pilnować. To duża wygoda w porównaniu do czajników starego typu.

 

– Czajnik elektryczny działa bardzo szybko – zagotowanie półtora litra wody trwa około pięć minut. Czajniki stawiane na kuchenkach nie są takie szybkie.

– Czajnik bezprzewodowy (https://www.eldom.eu/produkt/czajnik-bezprzewodowy-c225c-lena) jest prosty w obsłudze i może go używać nawet dziecko w wieku szkolnym. Dla porównania nie każdy dziesięciolatek umie zapalić gaz na kuchence.

 

 

Jak wybrać dobry czajnik bezprzewodowy?

Właściwie każdy czajnik bezprzewodowy ma zalety, ale sztuką jest wybrać taki, który będzie idealnie pasował do potrzeb i do wnętrza. Czajniki, chociaż mają to samo przeznaczenie, potrafią się znacząco od siebie różnić. Dlatego przed zakupem sprawdź:

 

– Jaka jest moc czajnika? To informacja na temat tempa gotowania. Im większa moc, tym szybciej czajnik gotuje wodę. Wbrew pozorom nie przekłada się to na wysokość rachunków za prąd. Czajniki o mniejszej mocy gotują dłużej, więc ostateczny koszt jest ten sam. Natomiast moc czajnika może wpłynąć na jego cenę, na ogół te o wyższej mocy są nieco droższe. Warto więc się zastanowić, jaki mamy budżet i czego naprawdę potrzebujemy.

 

– Jaka jest pojemność czajnika? Tu podobnie jak z mocą – im większa, tym droższy będzie czajnik bezprzewodowy. Jeśli czajnik ma służyć tylko jedne osobie, litrowy będzie wystarczający. W rodzinach wieloosobowych lepiej sprawdzają się większe czajniki.

 

– Czy można łatwo sprawdzić, ile jest wody w czajniku? Prym pod tym względem wiodą czajniki przezroczyste (szklane), w których wyraźnie widać zawartość. Dobrze sprawdzają się też czajniki z wbudowanym wskaźnikiem i pływakiem wskazującym poziom wody. Tu też można szybko oszacować, czy trzeba dolać wody przed gotowaniem. Nieco mniej funkcjonalne są czajniki, które trzeba otworzyć, by sprawdzić, ile jest w nich wody.

 

– Jak długi jest przewód elektryczny? Teoretycznie długość przewodu nie ma wpływu na gotowanie wody, ale ma spory, jeśli chodzi o funkcjonalność. Przewód powinien być na tyle długi, by można było ustawić czajnik tam, gdzie tego chcemy, a nie zmieniać aranżację kuchni, bo kabel jest za krótki.

 

– Jak wygląda czajnik bezprzewodowy? Jeśli będzie dobrze dobrany, może stać się prawdziwą ozdobą kuchni. Niewątpliwie warto zwracać uwagę na kolor oraz design.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy