Reklama

Czy lokalizacja pojazdów się opłaca?

Opublikowano:
Autor:

 Czy lokalizacja pojazdów się opłaca?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Monitoring pojazdów cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie jeśli chodzi o firmy zajmujące się transportem. Dzięki systemowi monitorowania możliwe jest śledzenie na bieżąco trasy pojazdu firmowego. Przedsiębiorca może liczyć na uzyskanie dokładnych informacji na temat zużycia paliwa oraz wielu innych parametrach auta.

Takim oto sposobem możliwe staje się również prowadzenie szczegółowej ewidencji przejazdów. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na śledzenie pojazdów? Jakie płyną z tego rozwiązania korzyści dla firmy?


Czy lokalizacja pojazdów się opłaca?


Chociaż zainwestowanie w system monitorowania pojazdów wiąże się z niemałym wydatkiem, to jednak wdrożenie takiego rozwiązania daje firmie bardzo wiele korzyści. Przedsiębiorca może liczyć nie tylko na uzyskanie niemałych oszczędności, ale także na zautomatyzowanie pracy. Wszystko to przekłada się na zwiększenie efektywności. Po zamontowaniu w pojeździe specjalnego lokalizatora, do odbiornika przesyłane są informacje na temat lokalizacji auta, poziomu spalania paliwa czy też nawet pracy silnika. Jest to świetny sposób na zwiększenie efektywności zarządzania firmową flotą pojazdów. Uzyskiwane dane są szczegółowe i przesyłane w czasie rzeczywistym. Tak więc jeśli coś się wydarzy, osoba odpowiedzialna za monitoring GPS jest o tym fakcie natychmiast informowana. Ponadto na urządzenia mobilne wysyłane są alerty, informujące o wszystkich zdarzeniach.


Wielu przedsiębiorców decyduje się na śledzenie pojazdów w celu oszczędzenia pieniędzy, gdyż za pomocą systemu monitorowania możliwe jest kontrolowanie zużycia paliwa oraz uzyskanie dokładnych informacji na temat przejechanych tras i spędzonym podczas nich czasie. Jest to więc sposób na zoptymalizowanie trasy służbowych przejazdów. Koniec z problemem korzystania z pojazdów przez kierowców do celów prywatnych.


Wszystko pod kontrolą


Decydując się na lokalizację pojazdów, można znacząco ułatwić sobie zarządzanie flotą, gdyż wszystkie informacje gromadzone są w jednym miejscu, a dostęp do nich możliwy jest w każdej chwili online. Przedsiębiorca zostanie poinformowany o zbliżającej się dacie kończącego się ubezpieczenia pojazdu, badania technicznego czy przeglądu. Monitoring GPS zmniejsza również ryzyko kradzieży i pozwala na sprawne zarządzanie pracownikami, gdyż jest w stanie wychwycić niebezpieczne zachowania kierowców na drodze.

Z całą pewnością warto zainwestować w monitoring pojazdów, gdyż jest to sposób na oszczędność pieniędzy i kontrolę jazdy pracowników oraz na udławienie zarządzania flotą. Tego typu usługi oferuje np. system do monitoringu pojazdów Navifleet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE