Reklama

Czy program antywirusowy to konieczność?

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 08:05
Autor:

Czy program antywirusowy to konieczność? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Raporty o cyberatakach regularnie pojawiają się w mediach. Może się wydawać, że wirusy stanowią niebezpieczeństwo tylko w przypadku wielkich korporacji a przeciętny użytkownik komputera osobistego jest bezpieczny. Czy to jednak prawda? Sprawdź, czy warto nabyć program antywirusowy.

Bezpieczeństwo bez antywirusa - czy jest możliwe? 

Zdarza się, że podczas wieloletniego korzystania z komputera bez programy antywirusowego nie dochodzi do żadnego groźnego ataku hakerskiego. Przyczyną takiej sytuacji może być sposób korzystania z urządzenia. Aktywność w sieci ograniczona do przeglądania kilku zaufanych witryn internetowych oraz praca w edytorze tekstu minimalizuje ryzyko cyberataku. Drugą kwestią jest zawartość naszego sprzętu. Cyberprzestępcy poszukują newralgicznych danych osobistych, starają się wykradać technologię i know-how. Dlatego częściej atakowane są przedsiębiorstwa, posiadające ogromny kapitał i poufne dane. Jednak ofiarą wirusa może zostać nawet indywidualny użytkownik, przeglądający internet w domowym zaciszu. Czasami złośliwe oprogramowanie przenika do systemu i pozostaje niezauważone. Dlatego zakup programy antywirusowego gwarantuje ochronę danych osobowych i bezpieczeństwo.

Komputer służbowy - czy antywirus jest niezbędny?

Aby wirus mógł zainfekować sprzęt komputerowy, potrzebne jest działające połączenie internetowe. Dziś trudno wyobrazić sobie korzystanie z urządzeń nie podłączonych do sieci www, gdy większość gier i aplikacji nie uruchomi się bez pobrania internetowych aktualizacji. Tablety, notebooki i laptopy służbowe, przeznaczone do pracy są jeszcze bardziej podatne na ataki szkodliwych programów. Hakerzy subtelnie podrzucają złośliwy malware przez skrzynkę mailową. Przypadkowe kliknięcie w podejrzany link uruchamia cały szereg niebezpiecznych procesów. Warto pamiętać, że nawet podczas pracy zdalnej, korzystając z własnego sprzętu, narażamy na cyberatak siebie oraz firmę, dla której pracujemy. Wirusy są w stanie szyfrować i wykradać loginy, hasła oraz wrażliwe dane z platform przeznaczonych do pracy. Profesjonalna ochrona antywirusowa marki G DATA zabezpiecza sprzęt slużbowy, poprzez ochronę w czasie rzeczywistym.

Antywirus na macbooka - jaki wybrać?

MacOS jest drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń osobistych w Polsce. Sprzęt firmy Apple cechuje się wyjątkowo zaawansowaną technologią i szybkością działania. Producent zapewnia jednak podstawową ochronę, która w warunkach służbowych może okazać się niewystarczająca. Wybierając oprogramowanie antywirusowe dedykowane macbookowi, warto sprawdzić opinię innych użytkowników, korzystających ze sprzętu marki Apple. Na cenę ochrony antywirusowej wpływają parametry programu. MacOS to wyjątkowo wydajny system operacyjny, więc nawet program antywirusowy z zaawansowanymi funkcjami nie powinien spowalniać jego działania. Proponujemy G DATA antywirus Macbook, który weryfikuje niebezpieczne linki i chroni urządzenie 24/7. Subskrypcja jest dostępna nawet na 5 stanowisk, a okres ochrony można dopasować do własnych potrzeb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy