Reklama

Czy trudno jest założyć podsłuch w firmie?

Opublikowano:
Autor:

Czy trudno jest założyć podsłuch w firmie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Niestety nie. Dosłownie każdy, nie mając żadnego specjalnego przeszkolenia ani umiejętności super szpiega może zostawić w firmie niebezpieczną pamiątkę.

Szczególnie miejsca, które osobiście odwiedzają klienci lub kontrahenci są narażone na takie działanie. Podsłuch w firmie może także założyć pracownik, osoba sprzątająca czy serwisująca sieć komputerową. Tak naprawdę każdy jest podejrzany. Jeżeli wyniki poufnych spotkań, negocjacji czy dyskusji nad nowymi projektami opuszczają w jakiś sposób mury pomieszczenia, gdzie się odbywały jest wysoce prawdopodobne, że ktoś zainstalował mniej lub bardzie doskonale zakamuflowaną aparaturę nagrywającą i transmitującą dźwięk.

Co robić jeśli podejrzewamy podsłuch w firmie?

Nic nie da najdokładniejsze przeszukanie wszystkich kątów, szaf i szuflad. Fizyczne odnalezienie urządzenia podsłuchowego jest praktycznie nieprawdopodobne. W sklep-seko.pl można zaopatrzyć się w wykrywacz podsłuchów. Jeżeli ma to być najprostsze urządzenie, które po prostu wykrywa fale elektromagnetyczne, tam gdzie nie powinno ich być koszt jest niewielki – około kilkaset złotych. Jednak najprostszy wykrywacz da sobie radę tylko z niezbyt zaawansowanymi technicznie podsłuchami. Dlatego przed zakupem warto skontaktować się z fachowcami ze sklep-seko.pl i zasięgnąć porady specjalisty. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zabezpieczeń elektronicznych i z pewnością pomoże w rozwiązaniu problemu. Sklep-seko.pl dysponuje pełną gamą wykrywaczy podsłuchu w biurze aż do wysoce profesjonalnych i kosztownych rozwiązań. W razie trudnego do wykrycia podsłuchu w biurze warto również rozważyć opcję zatrudnienia specjalnej ekipy.

Gdzie może być ukryty podsłuch w biurze?

Współczesna technika daje w zasadzie nieograniczone możliwości. Czuły mikrofon może znaleźć się we wszystkich przedmiotach codziennego użytku. Często wykorzystuje się do tego urządzenia włączane do sieci – wszelkiego rodzaju listwy zasilające, rozgałęziacze, ładowarki i tym podobne. Oprócz doskonałego kamuflażu zapewniają także ciągłe zasilanie co umożliwia działanie podsłuchu non stop nawet przez setki godzin. Inne przedmioty, które wbrew pozorom mogą rejestrować dźwięk to różne drobiazgi – długopisy, breloczki reklamowe, opakowania dl płyt CD, zegarki i gadżety reklamowe. Często podsłuch w biurze połączony jest również z podglądem. Mikrofony i kamery często umożliwiają bezpośrednią transmisję tego, co dzieje się w firmie za pomocą fal radiowych lub zwykłej karty SIM.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy