Reklama

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto sprzedać auto w skupie? - Zdjęcie główne

Czy warto sprzedać auto w skupie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jeśli planujesz pozbyć się auta, stajesz przed trudnym wyborem, na jaką formę sprzedaży się zdecydować. Samodzielne poszukiwanie nabywcy może być bardzo uciążliwe i wiąże się z wizytami zainteresowanych. W przypadku oddania auta do komisu możesz czekać przez wiele tygodni lub nawet miesięcy, zanim zgłosi się klient. Jeśli zależy Ci na szybkiej, bezpiecznej gotówce, sprawdzonym rozwiązaniem jest skup aut. Czy warto wybrać taką formę sprzedaży? Sprawdźmy to!

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie?

Skup samochodów używanych to firma, która nabywa samochody po wycenie na podstawie stanu technicznego. Następnie auto skup naprawia pojazd bądź wydobywa z niego części, by służyły innym kierowcom. Z pomocą takich usług możesz bezproblemowo nawet w ciągu tego samego dnia pozbyć się starego samochodu i dostać za niego atrakcyjną stawkę.

Pierwszym krokiem jest ustalenie spotkania. Jeśli stan techniczny Twojego pojazdu nie pozwala na poruszanie się nim po drogach publicznych, nie martw się. Niektóre skupy dysponują własnymi lawetami do przewozu pojazdu od Ciebie do miejsca sfinalizowania transakcji.

Pracownik skupu wyceni auto. Pod uwagę bierze się takie czynniki jak marka (luksusowy samochód nawet w fatalnej kondycji będzie więcej wart), model, wyposażenie, stan karoserii i wiele innych. Gdy zaakceptujesz propozycję lub wynegocjujesz wyższą stawkę, sporządzicie umowę kupna-sprzedaży. Wystarczy, że na jej podstawie wyrejestrujesz pojazd w wydziale komunikacji. A z pomocą gotówki ze sprzedaży samochodu do skupu aut możesz zainwestować w nowy, lepszy pojazd...

Skup samochodów – zalety

Czy warto sprzedać auto do skupu? Z całą pewnością jest to opłacalne rozwiązanie, gdy nie masz czasu ani ochoty na samodzielne poszukiwanie osoby zainteresowanej kupieniem Twojego samochodu. Nie musisz dostosowywać swojego grafiku do potencjalnych klientach i nie musisz naprawiać auta. W skupie możesz otrzymać często jeszcze tego samego dnia pieniądze w gotówce lub przelewem na konto bankowe.

Do tego dochodzi bezpieczeństwo i pewność transakcji. Sprzedaż samochodu do skupu aut jest bardzo transparentna – na przykład odkupieauto.pl działa nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, dzięki czemu pracownicy skupu doskonale orientują się w procedurach i potrzebach klientów.

Co istotne, jeśli stan techniczny Twojego auta jest zły lub fatalny, znalezienie klienta może być trudne. Część skupów aut używanych przyjmuje jednak samochody niezależnie od tego, w jakiej są kondycji. Przyjmuje się, że uczciwe firmy wypłacają nawet 60 do 80% wartości rynkowej pojazdu. Warto zawczasu przejrzeć opinie w Internecie na temat tego, które skupy cechuje wysoki poziom usług.

Nie bez znaczenia pozostaje aspekt ekologiczny! Skup aut wykorzysta części zamienne lub wyremontuje Twój samochód, by dać mu nowe życie. To oznacza, że kolejni kierowcy będą mogli z niego korzystać, czyli jest to recykling.

Jakie pojazdy przyjmuje skup aut?

Każdy, kto chciał pozbyć się starego, często zdezelowanego auta, zastanawiał się przynajmniej raz, czy nie lepszym pomysłem byłoby skorzystanie z usług profesjonalistów. Sprzedaż auta do skupu samochodów używanych pozwala Ci uwolnić się od problemu, jakim jest znalezienie nabywcy, zwłaszcza wtedy, gdy Twój pojazd jest w złym stanie. Do skupu aut odkupieauto.pl przyjmuje się samochody niezależnie od ich kondycji, o ile zostały wyprodukowane po 1995 roku. W tym punkcie zyskujesz możliwość pozbycia się nie tylko aut osobowych – możesz również sprzedać samochód ciężarowy czy busa, motocykl, a nawet przyczepę kampingową.

odkupieauto.pl – bezpieczna transakcja z zyskiem

Jeśli chcesz sprzedać auto do skupu, postaw na legalną, transparentną działalność. W ciągu dwudziestu lat pracy skup aut odkupieauto.pl wycenił tysiące samochodów, uwalniając ich właścicieli od problemu rdzewiejącego przed domem pojazdu. Otwartość na negocjacje sprawia, że stawki zawsze są satysfakcjonujące dla kierowcy. Choć biuro znajduje się w łodzi, firma działa na terenie całej Polski, dlatego nie musisz przejmować się uciążliwym transportem. Sprawdź stronę odkupieauto.pl i dowiedz się więcej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE