Reklama

Czym charakteryzują się nowoczesne strony internetowe i jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym charakteryzują się nowoczesne strony internetowe i jak wybrać odpowiedniego wykonawcę? - Zdjęcie główne

Czym charakteryzują się nowoczesne strony internetowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nowoczesne strony internetowe to takie, które tworzone są wg najnowszych standardów projektowych oraz technicznych. Odpowiednie doświadczenia użytkowników (UX) to dziś podstawa każdego produktu cyfrowego, a same strony internetowe muszą być wydajne, aby ładować się możliwie najszybciej jak to możliwe, na każdym urządzeniu - komputerze, tablecie, smartfonie.

Czym są doświadczenia użytkownika?


Doświadczenia użytkownika (ang. User Experience, UX) to ogół wrażeń i emocji, jakie towarzyszą osobie podczas korzystania z produktu, w tym wypadku ze strony internetowej. Dotyczy to zarówno procesów związanych z bezpośrednim korzystaniem ze strony, jak i całego kontekstu, w jakim się ono odbywa. Doświadczenie użytkownika obejmuje zarówno aspekty wizualne, jak i funkcjonalne, a także emocjonalne.

Projektowanie doświadczenia użytkownika jest ważnym elementem tworzenia stron internetowych, ponieważ ma bezpośredni wpływ na to, jak osoby z nich korzystające będą je postrzegać i jakie emocje z nimi będą się wiązać. Wysokiej jakości doświadczenie użytkownika może zwiększyć satysfakcję i lojalność klientów oraz przyczynić się do wzrostu zysków firmy.

Dlaczego czas ładowania strony ma tak wielkie znaczenie?


Czas ładowania jest ważny, ponieważ wpływa on na doświadczenie użytkownika podczas korzystania ze strony www. Jeśli strona www ładuje się zbyt długo, użytkownik może się zniecierpliwić i ją opuścić, co może z kolei prowadzić do utraty ruchu i potencjalnych klientów. Szybkie ładowanie strony jest szczególnie ważne w przypadku stron internetowych i sklepów, ponieważ wpływa na decyzję o zakupie. Im dłuższy czas ładowania strony, tym większe ryzyko, że użytkownik opuści ją, zanim zdoła dokonać jakiejkolwiek interakcji.

Oprócz wpływu na doświadczenie użytkownika, szybkość ładowania strony ma także znaczenie dla pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, biorą pod uwagę szybkość ładowania strony jako jeden z czynników rankingowych i mogą premiować szybsze strony w swoich wynikach wyszukiwania.

Jak stworzyć wydajną stronę internetową?

Chociaż w internecie dostępnych jest wiele narzędzi, dzięki którym możliwe jest stworzenie strony internetowej, to nie wszystkie są wstanie zagwarantować wysoką jakość finalną. Przede wszystkim, jeżeli Twoja witryna dotyczyć będzie Twojej firmy czy marki, i ma przynosić wymierne korzyści (np. finansowe, poprzez sprzedaż), warto też skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów i developerów, których doświadczenie i umiejętności zagwarantują odpowiednie efekty. Przed wdrożeniem strony internetowej, bardzo ważny jest cały proces projektowy, który odpowiednio przeprowadzony, pozwoli zaprojektować odpowiednie doświadczenia użytkownika. Po upewnieniu się, że cały projekt spełnia wymagania i założenia ustalone z klientem, można przystąpić do wdrożenia strony internetowej. Ta, powinna być stworzona z użyciem wydajnych narzędzi. Mogą to być system CMS WordPress bazujący na domyślnym edytorze treści Gutenberg, z dodatkowymi rozszerzeniami. Jednak kluczowy tu będzie sam motyw WordPress, który definiuje wygląd i funkcjonalności strony internetowej. To właśnie to jak napisany jest motyw WordPress w dużej mierze decyduje o wydajności strony internetowej, a to o doświadczeniach odwiedzających stronę internetową użytkowników.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej jakości Twojej przyszłej strony internetowej, możesz skontaktować się ze specjalistami z firmy BEHOLD, którzy specjalizują się zarówno w projektowaniu stron internetowych w Łodzi, jak i w obsłudze marketingowej: optymalizacją SEO, pozycjonowaniem oraz reklamami sponsorowanymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE