Reklama

Czym są domy modułowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym są domy modułowe? - Zdjęcie główne

Czym są domy modułowe?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zastanawiasz się, jaki ma być dom Twoich marzeń? Chcesz szybko je spełnić i już niedługo zamieszkać w nowych “czterech kątach”? Postaw na domy modułowe, które są zgodne z najnowocześniejszą sztuką budownictwa. Sprawdź, co to są gotowe domy modułowe, ile kosztują, poznaj ich największe zalety, ale dowiedz się też o możliwych wadach takiego rozwiązania. Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy mają w planach budowę własnej, wolnostojącej nieruchomości.

Co to są domy modułowe?

Dom modułowy to taki, którego konstrukcja składa się z kilku, gotowych już elementów. Po ich złożeniu powstaje cały szkielet nieruchomości, co znacznie skraca czas całej budowy. Co ciekawe, tego rodzaju nieruchomości cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Dom nie jest budowany w całości na działce, ale jedynie składany z produkowanych w fabryce części. Jeśli myślisz, że tak mogą powstawać jedynie domki rekreacyjne, jesteś w dużym błędzie. Z powodzeniem znajdziesz domy modułowe całoroczne czy domy modułowe ocieplane, dzięki którym w takiej nieruchomości można mieszkać przez cały czas i cieszyć się należytym komfortem.

Domy modułowe - projekty marzeń

Co istotne, inwestorzy, którzy decydują się na domy modułowe, mają do wyboru dziesiątki różnych projektów, które mogą być dopasowane do ich indywidualnych preferencji, ale też możliwości budowy, jakie daje konkretna działka. Musisz wiedzieć, że na dom modułowy niezbędne jest pozwolenie, taka nieruchomość może też zostać postawiona w należytej odległości od granicy działki i musi spełniać wszelkie techniczne wymagania.

Osoby, które chcą cieszyć się własnym domem szybko, mogą wybierać gotowe projekty domów modułowych, a nawet nieco je zmodyfikować. Dla tych najbardziej wymagających inwestorów pozostaje usługa architekta i projektanta, którzy bez problemu stworzą projekt indywidualny, dosłownie szyty na miarę wszelkich potrzeb inwestorów. To Ty decydujesz, jak będzie wyglądać Twój dom modułowy, ale zwróć uwagę, że najczęściej ma on prostą bryłę, bez okazałych dekorów. Właśnie takie są zresztą dzisiaj w trendach.

Ile kosztują domy modułowe?

Domy modułowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko dlatego, że jest to opcja na szybkie zamieszkanie we własnych “czterech kątach”. Okazuje się, że jest to doskonała alternatywa dla nieruchomości budowanych metodą tradycyjną ze względu na aspekt finansowy. Chcesz wiedzieć, ile kosztują domy modułowe? Cena takich nieruchomości jest znacznie mniejsza od standardowych, wolnostojących budynków mieszkalnych. Jest to świetna opcja dla inwestorów, których zwyczajnie nie stać na tradycyjny dom. Warto również pamiętać, że domy modułowe są budowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod, dlatego większość z nich, to domy pasywne, czyli energooszczędne. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, można liczyć na nawet 60% oszczędności w skali roku, patrząc na wysokość rachunków za energię elektryczną ogrzewanie oraz zużycie wody.

Domy modułowe - wady i zalety

Zalet jest oczywiście wiele, można mówić o ekspresowym czasie budowy z gotowych elementów konstrukcji. Dla takiej budowy nie ma znaczenia pogoda. Co ważne, wybierać można gotowe projekty domów modułowych albo stworzyć je indywidualnie. Coraz częściej można nabyć nawet gotowe domy modułowe całoroczne pod klucz. Zaletą jest ich relatywnie niska cena.

Czy istnieją jakieś wady takich rozwiązań w zakresie budownictwa? Można mówić o konieczności poniesienia całych kosztów inwestycji już w początkowym etapie, ponieważ za wszystkie moduły trzeba zapłacić od razu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE