Reklama

Detoks alkoholowy - walka z uzależnieniem

Opublikowano:
Autor:

Detoks alkoholowy - walka z uzależnieniem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

W Polsce alkohol uważany jest za tani i ogólnodostępny. Mimo ograniczeń wiekowych oraz wprowadzania konkretnych godzin, do których można kupować trunki na danych obszarach, z roku na rok Polacy piją coraz więcej. Alkoholizm to zaburzenie trudne do rozpoznania i zaskakujące. Często pierwszym krokiem w walce z chorobą jest detoks alkoholowym. Dlaczego to właśnie odtrucie alkoholowe jest punktem wyjściowy i gdzie można skorzystać z detoksykacji w Łodzi?

Kiedy leczyć chorobę alkoholową?

Alkoholizm uważany jest za problem społeczny, który bardzo często stanowi powód wszelkiego rodzaju dewiacji i patologii. Co dzieje się z organizmem, zanim alkoholik zdecyduje się na detoks alkoholowy? To zależy od tego, jak bardzo rozwinięte jest uzależnienie. Czy dana osoba jedynie epizodycznie popada w ciąg alkoholowy lub kompletnie straciła panowanie nad swoim zachowaniem i życiem. Najbardziej narażona jest wątroba. Zagrożone są także nerki, trzustka oraz mózg, który odpowiada za funkcję motoryczne oraz sposób zachowywania się. Odtrucie alkoholowe pomaga bez względu na rozwój choroby. Zaleca się, aby nie wykonywać go w domu. W profesjonalnym DetoksClinic Łódź lekarze decydują o przebiegu detoksu alkoholowego na podstawie wcześniej zebranych informacji na temat stanu zdrowia uzależnionego oraz wymagań jego rodziny lub samego zainteresowanego. Niepodważalnie bywają sytuacje, że decyzja o odtruciu alkoholowym, jak i dalszym leczeniu jest podejmowana przez najbliższych uzależnionego lub pod ich wpływem.

Natychmiastowa regeneracja: detoks alkoholowy

To, że detoks alkoholowy jest skuteczny, potwierdza fakt, iż jego skutki są widoczne właściwie zaraz po odtruciu alkoholowym. Chociaż proces regeneracji organizmu może trwać kilka dni, to ciało jest oczyszczone ze zbędnych toksyn oraz trujących substancji już w trakcie detoksu alkoholowego. Dzieje się tak, ponieważ w formie dożylnej kroplówki dostarczane są odpowiedni witaminy (głównie z grupy B), magnez i potas, sole mineralne, elektrolity oraz makro i mikroskładniki. Skąd pewność, że dane substancje będą najlepsze podczas detoksu alkoholowego? W wyspecjalizowanych w tej dziedzinie klinikach przed odtruciem alkoholowym zawsze odbywa się rozmowa wstępna. Personel medyczny zbiera informacje na temat wagi, wieku, stałych chorób i zażywanych lekarstw. Sprawdza, jak pracuje serce oraz mierzy ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Istotna jest także ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki spersonalizowany detoks alkoholowy w Łodzi na pewno nie zaszkodzi, a na pewno skutecznie powstrzyma kaca oraz zatrzyma ciąg alkoholowy, tym samym powstrzymując lub kontrolując objawy zespołu odstawiennego. Osoby korzystające z odtrucia alkoholowego odczuwają poprawę pod względem fizycznym oraz umysłowym. To, co zrobią jednak z efektem detoksu alkoholowego, zależy wyłącznie od nich.

Gdzie na detoks alkoholowy w Łodzi

Ludzie, którzy chcą zapomnieć o kacu, zazwyczaj szukają szybkich rozwiązań. W przypadku ciągu alkoholowego podejmowanie decyzji może być dłuższe. Niezmiennie jednak problematyczne jest wybranie odpowiedniej kliniki. W centralnej Polsce za najlepsza uchodzi DetoksClinic Łódź. Oferuje bezpieczny i mało inwazyjny detoks alkoholowy. Cena waha się od 600 zł wzwyż w zależności od czasu i ilości wykorzystanych płynów. Lekarze pamiętają o tym, aby wspierać pacjentów na każdym etapie leczenia. Rekomendują podjęcie walki z uzależnieniem z pomocą esperalu, a następnie terapii psychologicznej.

Autor tekstu: lek.Tomasz Śnieżek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE