Reklama

Reklama

Dezynfekcja pomieszczeń? Skorzystaj z pomocy specjalistów

Opublikowano:
Autor:

Dezynfekcja pomieszczeń? Skorzystaj z pomocy specjalistów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Pandemia nie ustępuje. Trzecia fala koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Tym samym coraz więcej firm, a także osób prywatnych, chce dokładnie zdezynfekować konkretne pomieszczenia, mieszkanie, dom czy nawet pojazdy, w którym znajdowały się osoby zakażone. Na szczęście na rynku jest wiele firm, które realizują tego typu usługi.

Reklama

Dezynfekcja to zbiór działań, które mają na celu oczyszczenie danego pomieszczenia, budynku, domu, czy mieszkania z bakterii, grzybów, wirusów. Także bardzo często dezynfekcja to pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Uznane firmy jak dezynfekcja Warszawa to zespół profesjonalistów, który dzięki profesjonalnemu sprzętowi, wysokim kwalifikacjom, a także bezpiecznym środkom, szybko i sprawnie potrafi zdezynfekować nawet większej powierzchni pomieszczenia.

Jak dezynfekować bezpiecznie?

Metody oraz środki używane w dezynfekcji zależą przede wszystkim od rodzaju powierzchni, która wymaga zdezynfekowania. Inne będą zastosowane do dezynfekcji rąk czy ran, a inne w przypadku urządzeń, narzędzi oraz pomieszczeń. Można wyróżnić trzy metody stosowane w dezynfekcji: fizyczną, chemiczną oraz termiczno-chemiczną.

Dezynfekcja fizyczna może odbywać się za pomocą:

- Pary wodnej o temperaturze 100-105 stopni Celsjusza pod normalnym lub zwiększonym ciśnieniem. Używa się jej najczęściej do dezynfekcji sprzętu i wyposażenia sanitarnego,

- Promieni UV (o długości 256 nm), które niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu oraz na powierzchniach.

Dezynfekcja chemiczna to rodzaj dezynfekcji, w której wykorzystujemy środki chemiczne. W zależności od stopnia zanieczyszczenia możemy używać środków mniej inwazyjnych lub takich, które będą wymagały opuszczenia danego pomieszczenia nawet na 24 godziny.

Co z ozonowaniem?

Jedną z najbezpieczniejszych metod dezynfekcji jest dezynfekcja ozonem inaczej zwana ozonowaniem. Ozon od lat przedstawiany jest obok chloru za najbardziej skuteczny środek dezynfekcji. Wykorzystując wysokiej jakości ozonatory, firmy takie jak ozonowanie Warszawa dezynfekują zarówno pomieszczenia, mieszkania, czy nawet pojazdy. Z roku na rok, ta metoda jest coraz bardziej pożądana zarówno przez osoby fizyczne, jak i firmy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE