Reklama

Dlaczego okna plastikowe są lepsze od drewnianych?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego okna plastikowe są lepsze od drewnianych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Okna i drzwi to bez wątpienia jedne z najdroższych elementów wykończenia mieszkania czy domu. Dobór rodzaju okien powinien być poprzedzony dokładną analizą i skupieniu na własnych potrzebach, aby nasz wybór był jak najbardziej dostosowany do nas. Warto przy tym zdać się na rady eksperta, ale najlepszy wybór wiąże się z preferencjami klienta. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są okna plastikowe, które są bardziej praktyczne i tańsze od okien drewnianych.

Okna plastikowe i ich właściwości

Okna plastikowe, inaczej nazywane PVC, a potocznie zwane oknami PCV to najpowszechniejsze z rozwiązań stolarki okiennej. To dobry wybór zarówno do biur i lokali, jak i obiektów prywatnych. Popularność sprawiła, że oferta okien plastikowych jest bardzo rozbudowana, a na rynku znajdziemy modele, które różnią się miedzy innymi liczbą komór, liczbą pakietów szybowych czy parametrami izolacji akustycznej i cieplnej.

Niebywałą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda podczas dobierania odpowiedniego kształtu. W ofercie okien plastikowych znajdziemy zróżnicowane kształty, takie jak trapez, trójkąt czy koło. Właściwości materiału PVC pozwalają na rozwiązania, które nie są możliwe dla okien drewnianych. Naturalną rzeczą jest, że szczególne zamówienia wymagają większego nakładu finansowego.

Główną zaletą okien PCV jest stosunek jakości do ceny. Okna wykonane z plastiku są jednym z najtańszych rozwiązań, jednocześnie oferując wysokiej jakości ochronę i funkcjonalność. To dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności, zarówno podczas wykończenia mieszkania, jak i tej długookresowej, np. poprzez wybór okien energooszczędnych.

4 główne zalety okien plastikowych

Oszczędność

Nie chodzi jedynie o cenę okien plastikowych, która jest o wiele niższa od okien drewnianych czy aluminiowych. Wysoka wytrzymałość okien PCV sprawia, że mogą nam bez problemu służyć nawet ponad 20 lat. Dobre produkty, odpowiednio zamontowane cechują się wysoką szczelnością, co wpływa na termoizolację i przyczynia się do oszczędności w zakresie ogrzewania. Zdaniem przedstawiciela producenta okien Hensfort takie okna zwracają się już po kilku latach.

Utrzymanie

Ze względu na właściwości fizyczne PCV, okna plastikowe nie wymagają konserwacji i skomplikowanych działań czyszczących. Aby utrzymać okna w czystości wystarczy przemyć je płynem do mycia naczyń, a odporność materiału na promienie słoneczne sprawi, że okna nie zmienią swojego koloru i będą cieszyć dobrym wyglądem przez lata. Alternatywne rozwiązania, takie jak np. okna drewniane wymagają dużej staranności podczas konserwacji i dbałości o prawidłowe utrzymanie w czystości.

Trwałość

Okna plastikowe nie wchłaniają wilgoci i są w pełni odporne na czynniki atmosferyczne takie jak opady czy temperatury. Warto zaznaczyć, że okna PCV są całkowicie niepalne, co stanowi dużą zaletę jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Kolor

Właściwości materiału pozwalają na barwienie ram okien. Szeroka gama kolorystyczna jest często ograniczana jedynie wyobraźnią klienta. Na rynku można znaleźć kolory okien, które łudząco imitują odcienie drewna. Pomimo wielu możliwości, dominującym kolorem, który wybierają klienci wciąż jest kolor biały.

Okna plastikowe to dobry wybór

Trwałość, niska cena oraz najlepsza izolacja sprawia, że okna plastikowe są najczęściej wybierane przez klientów. To dobry wybór, jeśli cenimy sobie wygodę i nie chcemy poświęcać czasu na konserwację. Eksperci z firmy zajmującej się produkcją okien Hensfort polecają ten wybór, ze względu na praktyczność i niezawodność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE