Reklama

Dlaczego warto postawić na cyfrowy system HR?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto postawić na cyfrowy system HR? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zarządzanie kapitałem ludzkim to wielotorowy i angażujący proces. Są to jednak do pewnego stopnia działania powtarzalne, zarówno w średnich firmach, jak i w dużych korporacjach. Warto więc poddać je automatyzacji. W jaki sposób inwestycja w oprogramowanie kadrowo płacowe odmienia firmowe modele działania?

System HR: wielofunkcyjność i prostota

Aplikacja dla działu kadr i płac porządkuje liczne i zróżnicowane kwestie. Program ten zapewnia wyczerpujące wsparcie w wielu procesach wewnętrznych związanych z potrzebami całej organizacji. Oczekiwania od takiego systemu mogą skrajnie różnić się w zależności od wymogów danego przedsiębiorstwa.

Niektóre organizacje przykładają wagę wyłącznie do tzw. twardego HR-u, czyli wymiernych funkcjonalności, przyspieszających wykonywanie poszczególnych procesów. Dla innych firm równie ważną rolę odgrywa HR miękki, dzięki którym specjaliści zyskują możliwość analizy (i ewentualnego zwiększenia) wydajności poprzez pracę na mierzalnych danych.

Jakie funkcje zapewni Ci zaawansowany system HR?

Możliwości oprogramowania kadrowo-płacowego są ściśle powiązane ze specyfiką pracy danego przedsiębiorstwa. Sektory usług, handlu czy produkcji działają co prawda na odmiennych modelach biznesowych, ale ich procesy HR & Payroll opierają się na podobnych mechanizmach.

Kompleksowy system HR musi gwarantować obsługę kadrowo płacową dla osób zatrudnionych zarówno w oparciu o umowy o pracę, jak i umowy cywilnoprawne. Warto również zwrócić uwagę na elastyczność mechanizmów wyliczających wynagrodzenie, aby uwzględniały one ewentualne premie i nadgodziny.

Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA

Działaj nie tylko w obrębie przedsiębiorstwa

Zakres obowiązków pracowników działu HR & Payroll nie zawęża się do działań wewnętrznych. To właśnie na nich spoczywa obowiązek uiszczenia opłat z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i składek emerytalnych oraz wystawienia corocznych zeznań PIT.

System HR umożliwia częściową automatyzację wymienionych wyżej procesów. Prócz możliwości skonfigurowania cyklicznego opłacania należnych opłat, oprogramowanie kadrowo płacowe ułatwi również m.in. proces zgłaszania i wyrejestrowania pracowników z programu ubezpieczeń społecznych.

Organizacja firmy na nowym poziomie

Nowoczesny system HR potrafi znacznie więcej niż nadzorowanie bieżących procesów formalnych. To także nieoceniona pomoc w planowaniu szkoleń i okresowej oceny pracowników, pomaga również we wdrażaniu modelu kompetencyjnego.

Jego obecność pozytywnie wpływa na wiele działań, związanych z przyszłym rozwojem przedsiębiorstwa. Decyzja o zakupie oprogramowania tego typu jawi się wówczas nie tylko jako inwestycja o dużej stopie zwrotu (odciążenie działu HR & Payroll, które może wdrożyć się wówczas w inne działania), lecz również jako klucz do rozwoju, który pomoże Ci rozwinąć firmę.

Postaw na system HR od TETA

Spośród dostępnych na rynku rozwiązań, niesłabnącą popularnością cieszy się system HR TETA od firmy Unit4. Na przestrzeni lat sięgnęło po niego ponad 500 największych firm w Polsce, a liczba zadowolonych Klientów rośnie z każdym rokiem.

Już dziś zapoznaj się z ofertą Unit4 i przekonaj się, jakie korzyści system HR może przynieść Twojej firmie. Zadbaj o rozwój swojego przedsiębiorstwa i zautomatyzuj część prac w sposób bezpieczny i wygodny.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław

lub na naszej stronie: www.Unit4.com

Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE