Reklama

Dlaczego warto zadbać o dobre ocieplenie domu?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zadbać o dobre ocieplenie domu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle To prawda, że w okresie jesienno-zimowym wysokość rachunków za ogrzewanie w większości przypadków znacznie wzrasta. W efekcie dla wielu osób jest to czas, w którym muszą uwzględnić w swoim domowym budżecie większe wydatki i niekiedy zrezygnować z dodatkowego oszczędzania czy z poszczególnych przyjemności. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że tego typu koszty są szczególnie dotkliwe dla osób korzystających z ogrzewania elektrycznego. Wówczas każda oszczędność ciepła wiąże się z oszczędnością pieniędzy i poprawą komfortu życia. Z tego też powodu, niezależnie od wykorzystanego sposobu ogrzewania, warto dowiedzieć się, czym powinno wyróżniać się przemyślanie ocieplenie danego budynku, aby pozwoliło nam odczuwalnie zmniejszyć comiesięczne rachunki.

Ocieplenie domu — dlaczego ma tak duże znaczenie?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, nieprawidłowe ocieplenie domu często wiąże się ze stratą prawie połowy wytwarzanego ciepła. W praktyce oznacza to, że źle ocieplony dom może generować dwa razy więcej kosztów w okresie jesienno-zimowym niż budynek cechujący się dobrą termoizolacją. Dlatego też już na etapie projektowania nieruchomości warto zadbać o to, aby budowa domu obejmowała profesjonalne ocieplenie i zmniejszała ryzyko pojawienia się tak zwanych mostków termicznych, czyli pojedynczych punktów, przez które ucieka najwięcej ciepła. Najczęściej są to nieszczelne okna, drzwi, nieocieplona piwnica, strych czy niezabezpieczona wentylacja. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku okien i drzwi dobrym pomysłem okazuje się systematyczna regulacja ich szczelności, która – w zależności od pory roku – pozwala nam na mniejszy lub większy przepływ powietrza.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że złe ocieplenie domu sprzyja większej wilgotności powietrza i niższym temperaturom w danym pomieszczeniu, na przykład w piwnicy czy na strychu. W tego typu warunkach bardzo szybko rozwija się pleśń oraz grzyb, który niekiedy wnika w ściany i niezwykle łatwo się rozrasta. Z tego też powodu skuteczne usunięcie grzybów okazuje się czasochłonnym i pracochłonnym procesem, wymagającym użycia silnych środków chemicznych. Co więcej, zarówno pleśń, jak i grzyb są niebezpieczne dla naszego zdrowia, prowadząc do problemów z oddychaniem czy do uciążliwych uczuleń. Na takie objawy szczególnie narażone stają się dzieci oraz osoby zmagające się z astmą czy z różnego rodzaju alergiami.

Czym powinno wyróżniać się skuteczne ocieplenie domu?

Rozważając, jak zadbać o odpowiednie ocieplenie domu, warto przede wszystkim skupić się na przemyślanym projekcie budynku oraz na doborze odpowiednich materiałów. Nie bez znaczenia okazuje się także godny zaufania wykonawca — budowa domu wraz z ociepleniem nieruchomości wymaga dużego skupienia i umiejętności. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem okazują się strony, które prezentują oferty poszczególnych wykonawców i za pośrednictwem których możemy z łatwością wybrać odpowiednią ekipę remontową. Przykładem takiej strony jest między innymi zleceniomat.pl, który cieszy się coraz większą popularnością i zapewnia spory wybór doświadczonych wykonawców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy